אדרת

[ פופ ]

ביוגרפיה

כאשר יצא אלבומה השני "קומה עשירית ב-2005, רבים במדיה הביעו התעניינות באדרת. או יותר נכון, בסיפור חייה. שכן, זהה הוא לסיפורה של דנה אינטרנשיונל ושל ניקה, אושיות פופ אחרות. אדרת מנסה בכל כוחה להלחם בתדמית כוכבת הפופ למגזר ההומו-לסבי ומשווקת עצמה כזמרת פופ לכל המשפחה. נשתדל לעזור לה.
 
אדרת נולדה כזכר בבית דתי אך תמיד ידעה שבבוא היום, תחליף את מינה. היא הגשימה את חלומה מיד בתום שירותה הצבאי ועברה ניתוח לשינוי מין. היא כותבת ומלחינה את חומריה האישיים. ב-2001 הוציאה את אלבום הבכורה, "בלי עין הרע", שלא זכה להצלחה.

כעבור 4 שנים, החלה לעבוד עם המפיק המוסיקלי ויקטור לברסקי. לאחר שאף חברת תקליטים לא הביעה התעניינות, הקימו יחד לייבל עצמאי בשם "היט רקורדס" ובו הפיצו את אלבומה השני, "קומה עשירית", שיצא ב-2005. הפעם הזו, היא זכתה להתעניינות מוגברת של המדיה, שבאותו זמן נטפלה גם לניקה, שהצלחתה באה לה בעקבות שיר הפתיחה ששרה לטלנובלה "טלנובלה בע"מ". אך לעומת ניקה, בת טיפוחיו של המפיק המצליח הנרי או דנה אינטרנשיונל, אדרת ממוקמת במשבצת יותר "אלטרנטיבית". לאחר שפג הענן הצהוב בעניינה, החלה לשחרר סינגלים מהאלבום. על אף שאינה מתעסקת בסיפורה האישי, שיר אחד (בלבד) באלבום, "אושר" שמו,  נכתב על סיפור חייה. שלושה סינגלים יצאו ("קח אותי גבוה", "דואה" ו"אוורסט"), וזכו להשמעות נאות בתחנות הרדיו האיזוריות. "דואה" אף הגיע למקום השני במצעד הפזמונים העברי של הרדיו האינטרנטי "רדיו -יו".

בינואר 2007, משנה אדרת כיוון ולראשונה מקליטה שיר באנגלית. Chaos הופך ללהיט ברוב הגדול של תחנות הרדיו ורבים מאד מהתקליטנים בארץ מנגנים את הטראק ומסייעים להצלחתו. זהו הסינגל הראשון מתוך אלבומה השלישי, Jewish Girl, שכולל גם חידוש לשיר Better off Alone של Alice DJ בהפקתו של הדיג'יי קובי שאלתיאל ושיתוף פעולה עם להקת ה-EBM האינדיסטריאלי IWR (בשיר Call My Name).

דיסקוגרפיה