אוטוביאנקי

[ רוק - 2004 ]

ביוגרפיה

מאור ידע מגיל צעיר שהוא הולך להיות מוסיקאי, אך לא יוצר-מגירה. יום יבוא והוא יחבר וילחין חומרים אישיים ויעלה אותם על הבמה. ידע וקיים.

בגיל 15 כתב את השיר הראשון שלו והחל ללמוד עצמאית נגינה על כלים כגיטרה, באס, תופים וחלילית. בתור מוזיקאי צעיר עבד בעבודות מזדמנות במוזיקה, וכך הופיע בערוץ הילדים לצד דליק ווליניץ. בגיל 17 החליט שהוא בשל להוציא את השירים מהמגירה אל העולם. לשם כך הקים להקה במקביל להקלטת כמה משירין, חלקם באולפן רשמי, חלקם באולפן הביתי שהקים. הלהקה, שנקראה "מאור וההסדר הזמני", הצדיקה את שמה: כעבור 3 הופעות בלבד התפרקו לבלי שוב. מלבד מאור (שירה, באס) היא כללה את גיל לנדאו ויוני זוהר (גיטרות) ואלעד פיש על התופים. היא הוקמה ב-2002 לאחר היכרות של מאור ואלעד בפורום המוזיקאים של "אקט מוזיקלי". לאחר שלושה חודשים של חזרות ערכו הופעה ראשונה בקמלוט, תל אביב. הופעה נוספת היתה במסגרת ערב פריצת דיסק בתאטרון תמונע לצד River Styx, שביעיה חיפאית והאגדות. מאור וההסדר הזמני התפרקו רשמית במאי 2003 ואיש איש הלך לדרכו שלו.

לאחר השירות הצבאי המשיך בהקלטות שירים ועבר לתל אביב מדימונה. שם פגש את הבאסיסט תומר אסולין, מפגש שהוליד את להקת אוטוביאנקי, על שם האוטו הפצפון שקנה לעצמו והסיע לפעמים את כל הלהקה לחזרות והופעות. תומר, שהגיע מדימונה, זכר שגיטריסט דימונאי נוסף עשה "עליה" לתל-אביב - ארז בקר. ארז שמע את החומר והסכים להצטרף להרכב החדש. תחילה הופיעו חבריה תחת השם "מאור והדימונאים", מאוחר יותר שונה השם לאוטוביאנקי. ההרכב כלל את ארז בקר (גיטרה), תומר אסולין (באס), דניאל מירון (קלידים) וחגי ביקל (תופים). את המתופף חגי הכירו באחד מערבי ה"ג'אם סשן" במייקס פלייס ואת דניאל הקלידן הכיר מאור דרך פורום "אקט מוזיקלי". לאחר כחודש של חזרות החליף אייל מטרי את אסולין על הבס. כעבור כמה שבועות העלו את ההופעה הראשונה בבארבי תל אביב. הלהקה קיבלה ביקורות טובות וישנם חומרים מוקלטים מימי הלהקה, אולם גם להקה זו התפרקה עקב מעברו של מאור ללונדון.

בינתיים, ארז בקר עבר לנגן בלהקת הליווי של טל וייס, נערות האמצע והשיר "יוצא לדרכים" נכלל באוסף הראשון של הבלום באר. מאור מתכנן להקים מחדש את הלהקה ב-2006.

שירה, באס

מאור   סדרה

גיטרה

ארז   בקר

באס

אייל   מטרי

קלידים

דניאל   מירון

תופים

חגי   ביקל

דיסקוגרפיה