אונילי

[ האזנה קלה ]

ביוגרפיה

כשנילי אוחיון הופיעה כחימום ללהקת הג'ונסונס בג'הפאן ב-2004 , היא הדהימה את כולם כאשר שרה את אחד משיריה עם הפזמון "Show me your nipple for no special reason" ואף מימשה זאת! מאז דבק בה הכינוי Nili The Nipple שהיא בעצמה אימצה. מאוחר יותר הופיעה תחת השם Onili. ההופעה אופיינה בקאסט רחב של רקדנים על הבמה שפיזזו לצלילי מוסיקה צבעונית ומגוונת: רגאיי, רוטס, היפ הופ, דאנסהול ועוד. סימן היכר נוסף בהופעותיה היה צייר בשם uv שעמד ליד הבמה עם כן ציור, עליו שירבט את איוריו למשך כל ההופעה.

נילי גדלה בפאריס, שם הופיעה מגיל 16 בלהקה בשם Story About a Clown ולמשך 10 שנים. במהלך שהותה שם תרמה קולות לאמנים רבים כגון סיליקון בוגי Red Room, Rove Dogs, La Phase והיא ולא אחרת שרה בלהיט הדאנס המטורף Starlight של The Superman Lovers, קורע רחבות ומצעדים ב-2001. כשחזרה לישראל, החלה ללמוד לנגן בתופים, העמיקה ידיעותיה במקצבים אפריקאיים, פלמנקו ועוד. באחת מגיחותיה לארץ, חברה ללהקת המטאל אורפאנד לנד והקליטה עמם גירסא אקוסטית לשירם 'The Beloveds Cry' (מהאלבום Sahara שיצא ב-1994). הסולן קובי פרחי אף הופיע עמה מספר פעמים. ב-2005 הקליטה שיר בשם "איך אני אוהב..." לאלבומו של המSיח, פרוייקט היפ-הופ של ליאור שולמן ועמוס פרידמן. גירסת דמו לשירה "מה זה חופש" נכללה באוסף "פולארויד 2" של השרת העיוור שיצא באוגוסט 2005.

ב-2006 עלתה בערוץ המוסיקה התכנית "מפגשיר". אחת התכניות הפגישה את איזבו ושוטי הנבואה והולידה את הלהיט "הוא", שיצא כסינגל במספר עותקים מוגבל, ובו נכלל רמיקס של נילי לשיר. את 2007 בילתה בהופעות ובין היתר חיממה בבריטניה את לילי אלן והופיעה בארץ לצד יעל דקלבאום, מרינה מקסימיליאן בלומין ונדב אגוזי. כעבור שנתיים ולאחר עבודה מאומצת עם יונתן לוי (איזבו) על חומרים מקורים, ראה אור Games EP, כסנונית ראשונה מתוך אלבום בכורה. האי.פי כלל ארבעה רמיקסים של אמנים כגון קותימאן, סאבו ונדב רביד. עוד ב-2008 תרמה קולה לשיר "חי בסרט" של סגול 59 (מתוך אלבומו "היפהופ איינשטיין") ובשני שירים (Tube Boy, Roundly) באלבומם השלישי של ויולט ויז'ן, Heaven Underground.

ב-2009, המשיכה להתניע את אלבום הבכורה עם אי.פי רמיקסים נוסף לשיר מהאלבום, הפעם Sentimental. לאחר סינגל נוסף עם לרוז (?Where Did You Go) והבלחה מסומפלת בטראק Oh Gosh של כלבתא שיצא בלייבל בלוט של חברי בוטניקה, השיקה את האי.פי First Kiss במספר מוגבל של עותקים בחברת האופנה Cotelac, שמכרה אותו בסניפיה ברחבי אירופה. אחד השירים באי.פי, You Want It, I Want It, זכה לרימייק בעברית בשם "בא לי בא לי", בו היא מארחת את יעל דקלבאום.

ב-2010 יצא סוף סוף אלבום הבכורה, Be SomeBunny. אך זו לא היתה ההוצאה הרשמית היחידה באותה שנה. למשך תקופה ארוכה עבדה עם שאול עשת על הפרוייקט הסודי, שביוני אותה שנה הפך לגלוי עם השקתו. עם תנופת העשיה הזו, כיבדה את סוליקו בנוכחותה בקטע "Come Back" באלבומם השני, Exotic on the Speaker. 

דיסקוגרפיה

איך אני אוהב...

רשימת שירים