אורי בראונר כנרות

[ רוק ]

ביוגרפיה

קשה לא להתרשם מההספק האדיר והתרומה המכרעת של אורי בראונר כנרות לאינדי הישראלי. בכל אבן מיל וציון דרך - קטן כגדול - אפשר היה למצוא את הגיטריסט המוכשר (וגם נשפן לעת מצוא). הוא היה חבר בהרכב המקורי של אלקטרה ב-2002 (אך נטש לפני פריצתם הגדולה), בהרכב הרוק פז (עם עוזי פיינרמן, אדם שפלן, רם גבאי ואייל תלמודי), תרם סקסופון לזמן קצר באטליז (בתקופת מאיה דוניץ), הקים את ההרכב הבלקני המשובח בום פם, הקליט עם מידנייט פיקוקס (תרם גיטרות לאלבום השני "שלוש"), חבר אל בלקן ביט בוקס, סינדק ואימץ אמנים מוכשרים כריף כהן ואלאן מון, השתתף בהופעות הקווירקיות של מקהלת גבעול (כסקסופוניסט), התארח בהקלטות של אינפקציה ולא בחל בשיתופי פעולה בינלאומיים, למשל עם אושיות הבלקן שאנטל ו-Kočani Orkestar, ההרכב הניו-יורקי Firewater ועוד ועוד.

על רקע הרזומה העשיר הנ"ל, קשה היה לצפות ממנו שלא לפצוח בקריירת סולו מתישהו ועוד יותר מכך - קשה שלא לצפות מקריירת הסולו שתהא פוריה בהמנוני רוק גיטרות קליטים. אלא שציפיות לחוד ומציאות לחוד. ירית הפתיחה של כנרות הפתיעה בגדול: תחת הכינוי UBK (ראשי התיבות של שמו), הוציא את אלבום הסולו Massive Soundtrack For The Modern Belly Dancer, אלבום שאינו מיועד להופעות אלא כ"רקע לספונג'ה", כפי שהתבטא בעבר.

האלבום מכיל רמיקסים בלבד ללהקות שנקשרו עמו בעבר ובהווה כגון רדיוטריפ (להם גמל לאחר הצלחת הרמיקס "חשיש" של האחרונים ל"חתול וחתולה" של בום פם), בום פם עצמם, בלקן ביט בוקס, מידנייט פיקוקס, אוי דיוויז'ן ועוד. התוצאה פוזלת לכיווני דאנסהול אוריינטלים והשפעות מוזיקת עולם כולל שירים ברוסית ותימנית.

בסוף 2009 הקליט דואט עם קרולינה בשם "הבלדה על אביר החופש ובת גלים" אשר הופיע באלבומה של האחרונה, "מה אעשה עכשיו".

דיסקוגרפיה

Massive Soundtrack For The Modern Belly Dancer

רשימת שירים