אורן לביא

[ פולק / אקוסטי ]

ביוגרפיה

אם אין אנו לנו, הגויים לנו. אם יעל נעים זכתה להכרה בישראל רק לאחר שחברת אפל בחרה בשירה New Soul כמוביל הקמפיין למק-אייר שלהם, כך נולד אורן לביא ככוכב חדש בישראל, רק לאחר ששירו Her Morning Elegance ליווה פרסומת של שברולט וזכה למעל 3 מיליון צפיות באתר הוידאוקליפים המקוון YouTube.

לביא החל את דרכו על הבמות דוקא כבמאי תיאטרון ואת הפרס הראשון גרף עבור בימויו של המחזה "מקלות וגלגלים" שהוצג בפסטיבל עכו ב-1997. כעבור שנה המריא ללונדון ללימודים ממוסדים יותר באקדמיה המקומית לאומנויות הבמה. לאחר שסיים את לימודיו, הוצגו בעיר שניים ממחזותיו שהכילו שירים שכתב והלחין. 

ב-2001 עבר לניו-יורק, שם החל לכתוב חומרים מקוריים, אשר קיבלו השראה מז'אק ברל, תום ווייטס וליאונרד כהן ושמכילים לרוב גוונים קאמריים (אקוסטית או פסנתר) מלווים בכלי מיתר עדינים. לשם הקלטתם עבר לברלין, שם שימש כמפיק המוסיקלי של עצמו. אלבום הבכורה, The Opposite Side of the Sea, ראה אור באירופה ב-2007. ב-2008 שירבב שיר בשם A Dance ‘Round the Memory Tree לפסקול הסרט "הנסיך כספיאן" אך ההצלחה הגדולה באמת הגיעה בסוף השנה, כאשר תחנת הרדיו KCRW גילתה אותו, שיבצה אותו בפלייליסט של התחנה ופתחה לו את הדלת לאותה פרסומת של שברולט.

דיסקוגרפיה

The Opposite Side of the Sea

רשימת שירים