איילת רוז גוטליב

[ ג'אז ובלוז ]

ביוגרפיה

לא רבים מאמנינו זוכים לתואר המחמיא "אלבום הבכורה הטוב ביותר של השנה" בתחום שלו בזירה הבינלאומית. זכור לטובה אולי שי נובלמן, שעוטר ע"י הרולינג סטון בטופ 10 של 2001. איילת רוז גוטליב קיבלה תואר חשוב יותר מאת התנ"ך של עולם הג'אז ברשת, האתר All About Jazz.

גוטליב נולדה בירושלים ב-1978. היא הופיעה מספר פעמים בארץ יחד עם ארני לורנס ובהרכב הצד שלה Ayulyul (עם יוליה פלדמן). ב-2000 עברה לבוסטון ללמוד מוסיקה בקונסרבטוריון של ניו-אינגלנד, שם ניגנה שנתיים כחברה באנסמבל של הקונסרבטוריון. ב-2004 עברה לניו-יורק ושבועות מספר לאחר מכן הקליטה את אלבום הבכורה שלה, Internal - External. אלבום זה הוא שזכה לתואר המכובד לעיל. איילת משלבת בו השפעות מאגדות ג'אז כאורנט קולמן ובטי קרטר מחד ואגדות לוקאליות מהמזרח התיכון כאום כולתום מאידך. היא שרה בו טקסטים באנגלית ובעברית ושיר אחד בו, "על משכבי", מהווה קדימון לנושא אלבומה הבא, "מים רבים", הצפוי לצאת ב-2006.

"מים רבים" יכלול עשר יצירות לעשרה קטעים הלקוחים מ"שיר השירים" כגון "תחת התפוח" ו"לבבתיני". שותפים להקלטות האלבום מוסיקאים ישראלים נוספים כגלית דרדשתי (קולות), מיכאל וינוגרד (קלרינט), ענת פורט (פסנתר), מיכאל גוטליב (קולות) ועוד. בתפוח הגדול חברה למספר מוסיקאים המרכיבים סקסטט ג'אז המנגן יצירות מקוריות שלה, חלקם ישראלים ותיקים בסצינה הניו-יורקית: אבישי כהן (Third World Love), ענת פורט, אד שולר, לורן סטילמן וטאקה טוריאמה. החומרים שלה כוללים לחנים לטקסטים של מרטין לותר קינג, וסילי קנדינסקי ועוד.

בנוסף, גוטליב מלחינה ומופיעה עם קבוצות תיאטרון מקומיות כ-Bull Family Orchestra ו-StorahTelling.

דיסקוגרפיה

Thirteen Lunar Meditations: Summoning the Witches

רשימת שירים

עוד חלומותיים

רשימת שירים