איקרוס

[ רוק - 2004 ]

ביוגרפיה

ב-2006 ראתה אור אחת הלהקות הצעירות בז'אנר (כל חבריה סיימו אך עתה את התיכון והתכוננו לשירות הצבאי) ודוקא בשל כך, איקרוס הפתיעו עם אלבום פילוסופי משהו, המדבר על הניוון התל-אביבי, השמאלני ניהיליסטי של הבועה הצפונבונית, שהם בעצם חלק ממנה, וכדבריו של אריה הספרי, "הרעיון של האלבום הוא להיות אנטי לפוסט-מודרניות המעיקה שהשתלטה על תל אביב". איקרוס היה דמות טראגית במיתולוגיה היוונית שניסה לעוף אך התרסק אל מותו עקב "בעיה טכנית" בכנפיו, ואולי זהו רמז להרפתקנות של הלהקה.

שורשי הלהקה ניטעו בשלהי 2004 בלהקת "ברוגז עם סבתא". ארבעת חבריה - אריה הספרי הסולן, אור בוהדנה-דיין הבסיסט, נועה מורג הקלידנית ושלומי ברטונוב המתופף  - גדלו בחממה האמנותית, המפנקת והמשתמטת של תיכון עירוני א' בתל אביב. החבר החמישי בלהקה, נדב אזולאי, הוא בן דודו של הספרי ובמקור מבאר-שבע (שם הוא עובד בצמוד לדוד פרץ, הן כמפיק באולפני קקטוס והן כחבר בלהקת הליווי שלו, הייקו בלוז באנד).

הספרי, בנם של המחזאי והסופר שמואל הספרי והשחקנית חנה אזולאי-הספרי, אחראי על כל המילים והלחנים של הלהקה, כפי שהופיעו באלבום הבכורה "סינדרום תל-אביב" (2006, התו השמיני). באלבום עשרה שירי אינדי-רוק קלילים בעברית, ועל אף הסביבה המשתמטת, התגייסו כל חברי הלהקה לצבא, מה שהשהה את תכניות כיבוש הקהל. עם זאת, הלהקה רמזה על כוונתה להקליט אלבום שני.

שירה, גיטרה

אריה   הספרי

גיטרה

נדב   אזולאי

באס

אור   בוהדנה-דיין

קלידים

נועה   מורג

תופים

שלומי   ברטונוב

דיסקוגרפיה

סינדרום תל-אביב

רשימת שירים