איתמר ציגלר

[ רוק ]

ביוגרפיה

בשנת 2000 התפרקה להקת סייד אפקט בעודה "על הסוס" ובניגוד גמור למהלך הרוחות. לאחר שנטמעה בהצלחה בסצינה הניו-יורקית, חיממה את Run DMC, השתלבה בחברת דף ג'אם והופיעה בהצלחה בארץ, הלהקה החזירה מפתחות לבורא. אולם סוף הוא תמיד התחלה של משהו אחר, ואיתמר ציגלר (שהיה אף שותף בלהקת אנשי החצר בארץ) לא ביזבז זמן רב על מנהגי אבלות והחל להתערות שוב בסצינה הניו-יורקית מביתו בוויליאמסבורג, ברוקלין.

תחילה, לקח על עצמו את מלאכת הכנת הפסקול לסרט "בשבילי הם טובים יותר מהביטלס" של אחיו יוני ציגלר, המספר את סיפור הלהקה. בפסקול משולבים קטעים של להקותיו סייד אפקט ו-Pink Noise, כמו גם קטעי סולו שלו שישולבו בעתיד באלבומי הסולו שלו. עזרו לו בפסקול חברים טובים מהסצינה הישראלית בניו-יורק: רפי מלכיאל, תמיר מוסקט (ביג לייזי, שעטנז), יולי בארי (ננוצ'קה) ועוד.

ב-2001 ניגן בהקלטות אלבומו של תומר יוסף, "תגידו משהו". כעבור שנה הקים את להקת The Blam יחד עם יובל ליאון, ג'רי אדלר וראובן מאהר. הוא הלחין כמה סרטים קצרים ומיצגים, ביניהם "Yellow Ox Mountain" של מיאו וואנג ו-"Flat Mates" של דנה יבין. במהלך השנים הבאות ניגן והקליט עם כל להקה ישראלית ניו-יורקרית כמעט: עם Firewater (באלבום "The Man on the Burning Tight Rope"), עם JUF (באלבום "Gogol Bordello vs Tamir Muskat"), עם ויקטוריה חנה (באלבום הבכורה הנושא את שמה) ועוד. הוא הקליט את האלבומים הבאים כחבר מן המנין של הלהקות: The Blam (שני אלבומים ב-2003 וב-2004), שעטנז (האלבום Untested ב-2004), Pink Noise (אי.פי Come On Senses ב-2003 ואלבום All Is Nu ב-2005), הקלטות עם בלקן ביטבוקס, עם קולקטיב הג'אז Seeds of Sun של מתן קליין ועוד. בנוסף חיבר מוסיקה אינסטרומנטלית לתכנית Pimp My Ride ששודרה ב-MTV, לדוקומנטרי Blue Blood של רשת BBC ולסרט הישראלי הקצר "גשם בשדה הקרב".

ועם כל שיתופי הפעולה הללו, מצא זמן גם להקליט שני אלבומי סולו. הראשון, הנושא את שמו, יצא בהפקה עצמית ב-2002. על תהליך הקלטת אלבום זה סיפר שחברו הטוב בריאן גיטקין שמע סקיצות שלו, התלהב והציע לערוך להן מיקסים. האלבום מכיל שירים וקטעים אינסטרומנטלים ומתארחים בו גיטקין, מוסקט, בארי, מלכיאל ומרטין וויליאמס, שותף לדירה שיצר תחת השם "Squatter and the ant", ומופיע גם כן בפסקול ההוא של "טובים יותר מהביטלס".

ב-2005 הקליט את אלבומו השני. עליו סיפר כי פעם אחת נקלע לשיחה עם זר על החוף שסיפר לו כי בצעירותו נהג לצלם נופים ובעיקר "the birds, the sky, the trees...all that shit", משפט שאימץ כשם האלבום. באלבום מנגן ציגלר על כל הכלים וגם בו מתארחים רפי מלכיאל, יולי בארי ותמיר מוסקט. הוא מכיל גירסת כיסוי לשיר "תוכי יוסי" של אריק איינשטיין ומיקי גבריאלוב, גירסא שהקדיש לתומר יוסף על שום אהבתם לשיר זה.

דיסקוגרפיה

The Birds, The Sky, The Trees...All That Shit

רשימת שירים