אלעד זאב

[ רוק ]

ביוגרפיה

כמו חברו להקלטות ולהופעות דני הדר, אף הזמר-יוצר אלעד זאב ניחן בסגנון טקסטואלי ייחודי ומובלט, שנשמע סרקסטי והזוי, מחאתי ואירוני, אותו הוא משלח בעיקר באמצעות כלים אקוסטיים. בנוסף, ידו בשלל מיזמים תרבותיים נוספים כמשחק ואמנות ויזואלית.

זאב הוא אחד מהאמנים המרכזיים בלייבל פית/קית. בראשית דרכו נהג לשיר ולנגן בהרכב פנאי לצד עודד ורטש על הבאס ועינת מוהבן על התופים. משהתפרקה הלהקה, חברו שני האחרונים אל מושון אלישר ולהקתו, שלימים יקרא שמה לבנבונת. אולם שיתוף הפעולה עם ורטש לא פסק. החומרים האישיים המצטברים של זאב הביאוהו להקמת הרכב שיתרגם אותם לשפת הבמה. לשם כך הוקמה ערופי שפתיים. הערופים נפגשו לראשונה ב-2003 ועברו שלושה גלגולים בטרם נתקבעו על ליין-אפ קבוע, שכלל מלבד זאב את ורטש על הבאס ויוני כדן על התופים. ערופי שפתיים הופיעו רבות בשנים אלו, הספיקו להקליט סינגל כפול ("החוצה החוצה" / "חלודה"), לפזר כמה שירים באוספי הלייבל וללוות את דני הדר בערב במה חדשה בתיאטרון תמונע ב-2004, מתוכה נכלל ביצוע חי ל"אל תתגייסי" באלבומו השני של הדר, "לאהוב בלי להכיר".

ערופי השפתיים נכנסו לתרדמת מוסיקלית החל מ-2006 (ועד שהפציעו שוב עם אלבום הבכורה ב-2010), אך שנה לפני כן כבר יזם זאב את תכנית ב' למקרה של אבטלה מוסיקלית עתידית. בעברו נמנה על קבוצה שערכה מופעי רחוב באיזור פלורנטין, שנקראה "האובואים". חברים נוספים בקבוצה היו תמר מאנס ונגה שלו מתהילת NX2). יחד עם ורטש ואורי ליכטיק (שהיה אגב חבר בגלגול קודם של ערופי שפתיים) הקימה החמישיה את שוורצע קינדר, הרכב ביזארי ניהיליסטי ואימפרוביזטורי, ששיריו כללו בעיקר צרחות משתנות על רקע ג'אם סשן ארוך. שוורצע קינדר הוציאו את אלבום הבכורה האפונימי ב-2007 בפית/קית. אגב, חברי ההרכב, ובכללם זאב, נהגו להציג ציורים ומיצגים בסטודיו דרום תל-אביבי, אותו כינו "המדחס".

החומרים האישיים המקוריים של זאב עדין חיפשו זרקורים ובהמשך 2007 קיבלו יחס סוליסטי יותר - זאב החליט להפיק אלבום באופן עצמאי. האלבום, "אל תפחד מהמחשב" כלל עשרה שירים, שעל המילים והלחנים של כולם מופקד זאב, למעט "יום האתמול", שהלחין בשיתוף עם ורטש. האלבום הוקלט בביתו של דני הדר, שגם ניגן על באס. נגה שלו התארחה בשיר "בעולמי נפל דבר". אורח נוסף היה אלי לס (לשעבר The Dogs) על אקורדיון, אורגן וגיטרה. את האלבום השיק במופע השקה משותף עם אלבום הבכורה של זק"א.

דיסקוגרפיה

אל תפחד מהמחשב

רשימת שירים