אמילי קרפל

[ פופ ]

ביוגרפיה

החיפוש הארוך של האמנים אחר הגשמה המוסיקלית עשוי לפעמים להסתיים ממש בביתם, אם הם מתחתנים עם האדם הנכון. אמילי קרפל, נפש מוסיקלית שחיפשה הגשמה במשך תקופה ארוכה, היא דוגמא מצויינת למקרה כזה.

קרפל, ילידת קנדה ובתו של אבי קרפל, אחד מהגיטריסטים המובילים בשנות השישים והשבעים בתקופת להקות הקצב (העכבישים עם תיקי דיין, הסגנונות של עוזי פוקס והגל החדש שהקים בעצמו), כתבה והלחינה מגיל צעיר מאד. בגיל 15 חברה בלהקת "צעירי תל אביב" ובצבא שירתה בלהקת חיל החינוך. לאחר שחרורה, הצטרפה לסיבוב ההופעות של ריקי גל כזמרת ליווי, צעד שלימד, הכשיר והצעיד אותה קדימה לעבר ההגשמה העצמית. ב-2004 חברה אל עופר מאירי ותומר אדם לנצינגר, שפעלו כצמד בשם NoMo Heroes. השניים מיקססו את השיר Surfing On A Rocket של להקת הדרים-פופ הצרפתית המצליחה Air, רמיקס שזכה לתהודה והצלחה גדולה בעולם. שיתוף הפעולה המוצלח בין השלושה המשיך הלאה: ב-2005 הוזמנה להשתתף באלבום הבכורה של מטרופולין (הפרוייקט של מאירי), שם ביצעה את השיר "תוך דקה". לאחר 8 חודשי הופעות  עם ההרכב, פנתה לעיסוקיה הפרטיים, קרי אלבום בכורה. לנצינגר, שהפך לבעלה, עזר בהפקה מוסיקלית יחד עם ניר אברבוך (שהפיק גם את אפרת גוש).

ב-2008 הקליטה קולות ליווי עבור אסף אמדורסקי בשיר "זה רק געגוע" מתוך "הדרכים הידועות", אלבום המחווה לחתונה לבנה של שלום חנוך. זה לא היה שיתוף הפעולה היחיד בין השניים באותה שנה. אלבום הסולו "נמשים" ראה אור באמצע השנה ואמדורסקי מתארח בשיר "בין השורות" (שגם כתב והלחין) וכתב בשיתופה את המילים לשיר "משוגעת". קרפל כתבה והלחינה את רוב השירים באלבום, אך מצאה עזרה גם מאחרים: גדי אלטמן (לחן ומילים של "יום עדין"), גליה ירון ("מילים ב"נמשים"), אלרן דקל (מילים ולחן ב"רוחות"), עובד אפרת ולאה גולדברג (לחן ומילים בהתאמה של "אינך מבקש דבר") ויצחק לאור (מילים ב"עונות", בו מתארח גם סמי בירנבך מתהילת מינימל קומפקט בהקראת השיר). חברי איזבו יונתן לוי וניר מנצור תורמים את הבאס והתופים באלבום, אלי נחום את הגיטרה. עוד באותה שנה יצא "השיר "נמשים" באוסף "שירבול", פרוייקט הרמיקסים של איש בוטניקה נדב רביד.

דיסקוגרפיה