אמסטפ

[ רוק - 2002 ]

ביוגרפיה

אמסטף מציגה עצמה כלהקת הנו-מטאל הראשונה בארץ שגם שרה בעברית. שורשיו של ההרכב מהוד השרון נעוצים בלהקת Wonder Dogs, אשר סולנה היה קאשי, לימים ראפר עצמאי. סגנונו של ההרכב היה היפ-הופ מטאל - רוק מלודי עכשווי המשולב במכונות סקראצ'ינג וגיטרות עצבניות, לופים וביטים אלקטרונים, כמיטב מסורת הז'אנר מבית היוצר של לינקין פארק, P.O.D ולימפ ביזקיט. ב-2002 עזב קאשי לטובת קריירת סולו ומנהיג הלהקה עידו לדרמן נטל על עצמו את מלאכת השירה.

באותה תקופה הצטרף לדרמן כבאסיסט ללהקת ליידי מקבת'. כמו-כן ניגן עם להקת הראגאמאפין השכנה מרמת השרון, התקוה 6. כעיסוק נוסף, הוא הקים את אולפני גרוב ברמת השרון, שם הוא עובד כטכנאי סאונד ומפיק מוסיקלי. עם זאת, אהבתו לנו-מטאל (הוא סיפר שנכח באירוע חתימה על אלבומים של Korn) מתעלת את מיטב מרצו לאמסטף.

ב-2004 הופיעה הלהקה בבארבי בערב מיוחד של להקות מטאל שביצעו גרסאות מעודכנות לשיריו של קובי אשרת. אמסטף ביצעה באותו ערב את "יחד" של חלב ודבש. כמו-כן, הקליטה הלהקה גירסא מכוסחת ל"אין קץ לילדות" של פורטיסחרוף. לאחר שלוש שנות פעילות, הקליטה אי.פי ראשון בשם "אזרחות זרה". על ההפקה המוסיקלית של האי.פי הופקד יונתן דגן (Violet Vision ,J Viewz, Caveman בין השאר), ששייף את הצליל המטאלי שלהם והפך אותו לידידותי יותר להאזנה. הופעת ההשקה של האלבום נערכה ב-29.12.2005 בבארבי עם אורחים כגון קאשי, קוואמי, סיקס מלהקת כלא 6 ואורן בלבוס (Eternal Grey).

שירה

עידו   לדרמן

גיטרה

קובי   שגב

סמפלר

עמוס   סניר

תופים

ערן   יערי

דיסקוגרפיה