אנבל וינד

[ ג'אז ובלוז ]

ביוגרפיה

אנבל (מבוטא כמו ענבל) החלה בלימודי השירה הקלאסית בגיל 9 בהדרכתה של הגב' רעיה שפירא, זמרת אופרה שעלתה מברית המועצות לשעבר. בגיל 14 למדה בתיכון לאומנויות "תלמה ילין" במגמת ג'אז, שם הובילה את ההרכב הייצוגי וכן שרה כסולנית עם תזמורת הביג-בנד של התיכון. בגיל 17 , הפכה לזמרת הג'אז הראשונה לקבל מלגת לימודים מלאה בברקלי לתוכנית הקיץ ,שם השתתפה ב-4 הרכבים ואף זכתה במקום הראשון בתחרות אנסמבלים. הפרס היה ארבע שעות הקלטה באולפני "ברקלי" להקלטת הרפרטואר של ההרכב.

בתום תכנית הקיץ, חזרה לישראל, סיימה את לימודיה בתיכון "תלמה ילין" והתגייסה לצבא שם שירתה כקצינת מחשב. לאחר שלוש שנות שירות  נרשמה ללימודים באקדמיה למוסיקה ולמחול ע"ש רובין בירושלים ונבחרה שנתיים ברציפות להוביל את ההרכב הייצוג של מחלקת הג'אז. תוך כדי לימודיה הופיעה באופן עצמאי ומקצועי בירושלים ובת"א ותוך 3 שנים בנתה לעצמה מוניטין מוסיקלי. בין היתר הופיעה עם עופר פורטוגלי (ולעיתים מתארחת במקהלת הגוספל-ג'אז אותה הוא מוביל), עמיקם קימלמן , יוסי לוי ואחרים.

אנבל מתפקדת כסולנית הביג בנד של מודיעין וראשל"צ. כמו-כן מובילה הרכב ג'אז בשם "אינדיגו" (עם אורן סלע על הפסנתר, דימה גרודצקי על קונטרבאס וגונן רוזנברג על התופים), מורה לטכניקה ווקאלית ומנהלת פורום גדול ברשת בנושא פיתוח קול. ב-2005 החלה לעבוד על אלבום סולו עם טל בביצקי. שני שירים ראשונים שהקליטה ושיתפה באתרה היו "עוד מעט" ו"דרך אגב".

דיסקוגרפיה