אנטיביוטיקה

[ רוק - 2005 ]

ביוגרפיה

אנטיביוטיקה הוקמה ב-2005 ע"י דן פביאן בלוך וגיא רוזנבלט,  אשר ניגנו יחדיו בהרכב רוק קודם שהתפרק זמן קצר אחרי שהוקם. נשענים על Pאנק וניו ווייב של סוף שנות ה-70 ותחילת ה-80 ומושפעים מהרכבים כגון טלוויז'ן וג'וי דיויז'ן מחד והקליק ונושאי המגבעת מאידך, יצרו האנטיביוטים חומרים הדנים ב"מסרים סותרים, צפיפות אורבנית, אהבה נכזבת ומין חסר תוכלת" כהגדרתם, כאשר בלוך אחראי על רוב הטקסטים. לעמדת התיפוף גייסו את אמיר נוי, באותה תקופה מתופף להקת The Riders. הופעת הבכורה של ההרכב התקיימה באותה שנה בגן החשמל מול מועדון לבונטין 7. הם הקליטו שני שירים ("פיצוציות" ו"נשארנו") בטרם עזב נוי את ההרכב לטובת צמד הדרימפופ עם אשתו מיכל, Windy & Destiny. במקומו הצטרף טל גלעם, שנטל חלק גם בשירה.

עם גלעם נכנסו ב-2007 לאולפן ההקלטות "קליניק" ובעזרתו האדיבה של עוזי בסון הקליטו את אי.פי הבכורה, "לאור היום" (ובו מתארחת בין היתר זהר פז, לשעבר גיטריסטית לוחמת בצבא הישע של נועם אקוטונס), שהופק עצמאית. החומרים באלבום זכו לאזן קשבת; תוך זמן קצר התארחו בסשנים בתכניות ברשת ג' ובקול הקמפוס (נפולאון) וזכו להשמעות ברדיו תל-אביב ובתכנית האלטרנטיבה של גלגל"צ, "הקצה". בד בבד טיפח בלוך קריירת צד בהרכב קאברים למוזיקת ניו ווייב בשם פוסט מורטם (אחת מהופעותיו התקיימה זמן קצר לפני הקרנת הסרט "קונטרול" על חיי איאן קרטיס וג'וי דיוויז'ן).

2009 הוקדשה להופעות ולשידוד החומר. עמדת המתופף שוב התערערה ואת מקומו של גלעם תפס אורי זליג, שתרם עורות באותו זמן גם לדוגמניות ולתעני אסתר. כעבור שנה צירפו את הקלידנית נורית שטרנברג.  

שירה, באס

דן   בלוך

שירה, גיטרה

גיא   רוזנבלט

תופים

טל   גלעם

קלידים

נורית   שטרנברג

תופים

אמיר   נוי

תופים

אורי   זליג

תופים

ניר   זילברמן

דיסקוגרפיה

להישמע להוראות השימוש

רשימת שירים