אסף אבידן

[ פולק / אקוסטי ]

ביוגרפיה

אין דבר חשוב יותר בעולם מאשר האהבה, אך הציניקנים יוסיפו, במידה לא מבוטלת של צדק, שיש לנו מזל, כחובבי מוסיקה, שהיא מפעם לפעם לא גרה כאן יותר. הרי הבלדות הגדולות ביותר נכתבו מתוך רגעי שבר וייאוש, מצוקה ומועקה לאחר עוד פרידה נרגשת ואהבה נכזבת. האהבה היא הקטליזטור הגדול ביותר לכתיבה יצרית, סנטימנטלית. תמשיכו לאהוב ולהפרד...

שבר כזה עומד גם במרכז יצירתו של אסף אבידן, זמר / יוצר פולק-רוק ירושלמי. כאשר נפרד מחברתו, החליט לתעל את עגמומיותו אל הנייר ומשם אל התווים. ב-2006 יצא האי.פי "Now That You're Leaving", שהוקלט במשך חודשיים עם עזרה פיסית ומוראלית של תמר אייזנמן (שתרמה גיטרות, קולות ואף כתבה עמו שיר משותף, "Wait For it"), רונית רולנד (קלידים) ויוצאי להקת בייב איתמר ברק (באס) ואביב כהן ה-II (תופים).

האי.פי הצליח בעצם העניין הראשוני שעורר בקהל האינדי, אך אלבום הבכורה The Reckoning שיצא ב-2008 הציב אותו בשורה הראשונה של אמני האינדי הישראלים. אבידן הגביר את קצב הופעותיו כאשר הוא מאגד סביבו להקת ליווי בשם המוג'וס (רן ניר על הבאס, רועי פלד על הגיטרה, הדס קליינמן מאחורי הצ'לו ויוני שלג על התופים). ההצלחה הפנומנלית של האלבום גררה כתבות רבות מספור בעיתונות הארצית, אירוחים רבים בתחנות הרדיו (כאשר הוא מספח אליו את קליינמן, שהפכה בעצמה אגב כך למפורסמת משהו) ובן בית בכל הפסטיבלים הגדולים הנחשבים (חוצמזה 2, אינדינגב 2, פולקל'ה 5 ועוד). האלבום נכלל כמעט בכל סיכומי השנה של תשס"ח ברשימת עשרת הגדולים.

לאחר ההצלחה הארצית, התפנה למסעות כיבוש בחו"ל. אבידן והלהקה הוזמנו להופיע בפסטיבל M.E.A.N.Y בניו יורק ולאחריו המשיכו במסע ההופעות שזכה לשם 'The Reckoning Tour' באירופה וישראל. במהלכו, חיממו את הופעותיהם של מוריסי ו-The Gutter Twins בישראל והופיעו בפסטיבלים נחשבים כ-Popkomm ועבור תכנית הטלויזיה Rockpalast. בסוף הטור נחתם חוזה הפצות בין הלהקה לחברת התקליטים גדולה סוני-קולומביה.

מחוזק בהצלחה זו, שב לארץ ולחיקה של תמר אייזנמן, לה תרם קולות באלבומה השני Gymnasium. לא מאוחר לאחר מכן, בספטמבר 2009,  שיחרר את אלבומו השני, Poor Boy Lucky Man.

דיסקוגרפיה

Avidan in a Box // Live Acoustic Recordings

רשימת שירים