בורדו

[ אלקטרוני - 2004 ]

ביוגרפיה

מה יכול להוליד מפגש של טראנסואיד עם שחקן ופסיכולוגית? ואולי DJ עם רוקיסט לשעבר ומוסיקאית מתחדשת? התשובה היא בורדו...הרבה יותר בורדו (ליאון: השם לקוח מסרט הבורקס הטוב ביותר, "הגנב בעל חמשת הפרצופים").

ליאון רוזנברג, סלבריטי שמוכר יותר מתחום המשחק בארץ ("אסתי המכוערת", "דמיונות" וכו') מכיר את יסמין בקר עוד מימי התיכון. לבקר היו אז כמה להקות נוער, היא למדה בקונסרבטוריון ואף הופיעה ברוקסן פעם או פעמיים אך לאחר הצבא נטשה את העולם המוסיקלי לטובת לימודי פסיכולוגיה ותקשורת. רוזנברג מצידו השתפשף בפאזה הישראלית של בתרי זוזיי לצידו של רם אוריון. ב-2001 נערך מפגש מחודש בו השמיע רוזנברג שירים שכתב לבקר והשניים החליטו להוציא אותו כדואט. בקר אף נרשמה באותו זמן לבי"ס רימון למוסיקה והחלה להתחבר לג'אז, בלוז, ו-Fאנק. הסינגל הראשון שהקליטו, "יום קסום", יצא ב-2001 אך נפל קורבן לבן לאדן ולאסון התאומים שיצר, שבעקבותיו העדיפו פלייליסט פסימי וקודר יותר. המפיק המקורי של הצמד היה דדי כהן, אך הלז פרש ובמקומו שודך להם ה-DJ מושיק שלומי והקליק שנוצר ביניהם הביא לשיתוף פעולה שונה לגמרי מהכוונה המקורית.

מושיק, שדיג'ה בכל רחבי העולם במסיבות טראנס המוניות, לקח את החומרים של הצמד ותפר להם מעטפת אלקטרונית, דאונטמפו נוגה משהו סטייל מורצ'יבה ומאסיב אטאק. הופעותיהם שילבו מוסיקה חיה עם שלומי מאחורי המחשב. "יום קסום" לא נכלל לבסוף באלבום האפונימי שהוציאו בתחילת 2006 בלייבל העצמאי שהקימו a:music, אך שלושה סינגלים אחרים כן ("כוכב בודד", "לפידים", "למה?") פלוס קליפ עמוס סלבריטאים לשיר "רק שלי" (מילים ולחן: יסמין בקר).

DJ

מושיק   שלומי

גיטרה

ליאון   רוזנברג

שירה

יסמין   בקר

דיסקוגרפיה