ביט 69

[ רוק - 2004 ]

ביוגרפיה

"ביט 69 הם כנראה להקת הפאנק-רוק היחידה שזקוקה לרשות מההורים בשביל להופיע", כתבה רונה קופרבוים ב-2005 על הלהקה בידיעות אחרונות. היא כתבה זאת מאחר וחברי הלהקה היו אז בני 13 מסביון, תלמידי כיתה ח'.

הלהקה הוקמה ביוני 2004 ובתחילה הופיעה באירועים כמו טקסי בית ספר, ערב להקות צעירות במועדון המרתף ברעננה (זכתה בתחרות) והצטלמה לטלוויזיה לערוץ ניקולודיאון. כשהגיעו לכמות מספקת של חומר מקורי מוכן, נכנסו חברי הלהקה לאולפני Right Way Records בתל אביב כדי להקליט דיסק דמו כסקיצות לתקליט. הדמו, הכולל שירים כמו "דני מכור לבמבה", "האפרו של דודו" ו"רבי נחמן", יצא ב-2005.

עם הזמן, החלו לחמם להקות גדולות כמוניקה סקס, שייגעצ ו-The Girls. כאשר חיממה את שייגעצ, מסרו החברים דמו לידיו של יובל מנדלסון, סולן הלהקה. בהופעתם הבאה בבארבי נכח מנדלסון ועלה ספונטנית לשיר עמם את השיר האחרון ובסיומה הציע עצמו כמפיק מוסיקלי עבור אלבום הבכורה. לאחר סיבוב הופעות נוסף (שכלל את פסטיבל גולדסטאר 2006 בחיפה), נכנסו לאולפן החזרות "פאפאיתו" בתל-אביב במאי 2006. האלבום "חומרים רטובים" ראה אור ב-2007 בלייבל היי פיבר.

לאחר צאת האלבום, לא שקטה הלהקה על שמריה וחרשה את הארץ במסע הופעות אינטנסיבי, כולל הופעה בטקס פרסי המוסיקה של ערוץ המוסיקה. ובכל זאת, מצאה זמן להקליט אלבום נוסף. לאלבום השני, "בנות אוהבות בנים חזקים", שיצא ב-2008 בהיי פיבר, גייסו את סולן יוזלס איי.די יותם בן חורין כמפיק מוסיקלי.

זה היה אקורד הסיום של הלהקה והקץ להרפתקת הילדות. כעבור כמה שנים, בעודם בוגרים, מנוסים ובעלי קו מוסיקלי עצמאי ומגובש יותר, חזרו לתודעה בגלימה אחרת. לורל עמיר חבר לאחים בן ארצי בלהקה הלונדונית Tiger Love (שאף חיממה את הופעתו של מארק רונסון בארץ ב-2011) ואילו רענן פוגל פצח בקריירת סולו פופית ונטולת Pאנק ב-2012.

שירה, גיטרה

רענן   פוגל

באס

אורי   שפלן

תופים

לורל   עמיר

דיסקוגרפיה

בנות אוהבות בנים חזקים

רשימת שירים

חומרים רטובים

רשימת שירים