ביר 7

[ רוק - 2000 ]

ביוגרפיה

קצת לפני התפרצות הסקא בארץ עם הרכבים כקיובאן בי, לוס כפרוס והודסקא אקספלוסיב, אפשר לזקוף לביר 7 את הקרדיט כמחיי הז'אנר. הרחק מבאר שבע המאובקת נשאה דפנה ארד את נס השמייח וזאת מבלי לערב את אחד מסממני הז'אנר - כלי נשיפה. על כן כינו את סגנונם סקא-Pאנק.

תחילתו של ההרכב במרתפי באר-שבע ועומר. הליין-אפ המקורי כלל את ארד (שירה), דרורי (תופים), רוזן (גיטרה) ורז להב על הבאס. הלהקה שאבה השפעות מהרכבים כגון Operation Ivy ו-Propagandhi ומס' שירים כללו רמזים או עיבודים עבריים לשיריהם. ב-2003 הקליטו את אלבום הבכורה "סקנדל", שאורכו 20 דקות בלבד והוא כולל גירסא ל"שמייח" של פינג פונג (להקתו של אחיה של דפנה, רועי "צ'יקי" ארד). האלבום יצא בלייבל "רא רקורדס" של רם אוריון. השיר "הרדיו לא חבר" זכה לקליפ שהצליח לא רע. הלהקה אף הופיעה בסרט הדוקומנטרי "Jericho's Echo" של ליז נורד, הדן בסצינת הPאנק בארץ הקודש. לאחר צאתו של האלבום עזב להב את ההרכב לטובת גיוס לצה"ל ואת מקומו אייש הבאסיסט מיכאל לופו.

עוד באותה שנה הקליטו EP בשם "יא היפי אי.פי", ששוחרר לרשת וניתן להורדה דרך תוכנות הורדת מוסיקה בלבד. ב-2004 הצטרף הסקסופוניסט עודד בן יצחק והוסיף נופך "סקאי" ללהקה. ב-2005 חל חילוף נוסף בלהקה כאשר לופו עזב לרומניה לטובת לימודי רפואת שיניים. החליפו אלון זיו. חמישיה זו (ארד, זיו, רוזן, דרורי ובן יצחק) הכריזה ב-2006 על תחילת עבודה על אלבומה השני של הלהקה, אולם חלפו ארבע שנים עד שהאלבום האחרון שלהם "בלי רווח" ראה אור בהשקה חגיגית במועדון רוגטקה (לשעבר פטיפון) בתל-אביב ביולי 2010.

שירה

דפנה   ארד

שירה, גיטרה

דוד   רוזן

באס

אלון   זיו

באס

רז   להב

באס

מיכאל   לופו

סקסופון

עודד   בן יצחק

תופים

גיא   דרורי

דיסקוגרפיה