בצפר

[ רוק - 1998 ]

ביוגרפיה

הרי דוגמא ללהקה שראשיתה בערב אקראי בתיכון ואחריתה (הלא גמורה) באחד הלייבלים הגדולים באירופה. דאבל בס רועם, ריפים גועשים של מטאל'נ'רול וזמר שנראה כאילו הוא ממש אוכל את המיקרופון - ברוכים הבאים לעולם המטאל הכובש של בצפר.

"בצפר" הוקמה ב-1998 כלהקת רוק בת 4 חברים. הם התאחדו למען הופעה בתיכון (ומכאן נובע שמם). מה שהתחיל כלהקה לערב אחד הפך לעניין מרכזי בחייהם של הסולן אביטל תמיר, הגיטריסט מתן כהן והמתופף רועי ברמן. אחרי ההופעות הרגילות, שהורכבו מקאברים (מטאליקה וכו') ומספר בסיסטים שהתחלפו, בצפר החלה לכתוב שירים משלה. הלהקה ציינה את ספולטורה ופנטרה כ"השפעות קשות". ב-1999 ראה אור הדמו הראשון שלה וב-2000 יצא האי.פי. "פיץ העכבר". הלהקה החלה לנגן בהופעות חיות ברחבי ישראל, החל במופעי פאנק וכלה במופעי הארדקור ומטאל. הופעה אחת אף שודרה בתחנת רדיו ישראלית מיינסטרימית.

בסוף 2001 משחררת הלהקה את אלבומה הראשון, ‘some tits, but no bush’, הכולל הקלטות שנעשו במהלך 2000 ו-2001. באותה תקופה כבר הספיקה הלהקה לגבש מעמד בקרב הסצינה האלטרנטיבית הישראלית. הבסיסט החדש, רותם ענבר, נתן ללהקה בדיוק את הדחיפה שהיו זקוקים לה. הליין-אפ התגבש, החומר קיבל בהדרגה כיוון אחר, מניו-מטאל לאגרסיבי קלאסי והלהקה עברה לתל אביב- לדירה/חדר חזרות משולב. הופעותיהם במועדונים הפכו במהרה לנצחונות קטנים שכבשו לבסוף גם את אירופה.

ב-2002 הצטרף ענבר לליין-אפ המייסד של להקת Superdrive, עמם הקליט את אלבום הבכורה, "Dear Enemy". לאחר הקלטת מספר סקיצות ב-2003, חזרה בצפר לאולפן והקליטה את האי.פי השני, ‘new hate'. לאחריהם, הוצגו ע"י חבר מלהקת Aborted בפני המפיק כריס בליין מאולפני CCR. עם לא מעט חשש, החליטו למנותו למפיק האלבום הבא, "Down Low", שהופץ באירופה ע"י הלייבל Roadrunner Records. את המיקס והמאסטרינג הסופי לאלבום עשה טיו מאדסן (Illdisposed, The Haunted, Mnemic). ההמנון "Fuckin' Rock'n'Roll" נבחר כסינגל הראשון מתוך האלבום.

שירה

אביטל   תמיר

גיטרה

מתן   כהן

באס

רותם   ענבר

תופים

רועי   ברמן

דיסקוגרפיה

Entertain Your Force Of Habit

רשימת שירים

The Devil Went Down To The Holy Land

רשימת שירים

Freedom To The Slave Makers

רשימת שירים