גבע אלון

[ רוק ]

ביוגרפיה

גבע אלון נולד וגדל בקיבוץ מעברות. הוא החל לנגן בגיטרה בגיל 12, כאשר עלה לכיתה ז' וככל הילדים נדרש לבחור חוג העשרה. הוא למד אצל חמישה מורים שונים עד שפגש באחרון – אלון אדלר – ששינה את כל התפיסה שלו לגבי מוזיקה. בזכותו החל לפתח סגנון נגינה משל עצמו והפך לגיבור הגיטרה שהוא כיום. אחרי חמישה חודשים בלבד הפסיק ללמוד וריכז את כל האנרגיות שלו בנגינה ובכתיבת מוזיקה.

גבע הפך לשם דבר בסצינה המוזיקלית בישראל בזכות חריצות ומוסר עבודה גבוה, וכך אסף את קהל המעריצים שלו אחד-אחד, במו ידיו ובנאמנות. אמנם הספיק לעבוד עם לא מעט אמנים (שי נובלמן, ארכדי דוכין, אורי מור...) אך לתודעה הגיע בזכות הלהקה שלו, הפליינג בייבי, בה הוא ממלא תפקיד מרכזי (כתיבה, שירה וגיטרות). הפליינג בייבי הוציאו אלבום בכורה (שבסופו של דבר נגנז) ואחריו שניים נוספים – "Inner World" (ב-2004) ו-"Pain To Give" (ב-2005).

בו בזמן חברותו בלהקה, ניגן גבע במשך שנים מדי יום רביעי בפאב המיתולוגי "רוטס" שירים של הלהקה, קאברים למיניהם וגם חומר סולו משלו. עם הזמן גדל הקהל והביקוש הוליד את אלבום הבכורה שלו "Days of Hunger" (פברואר 2006), שזכה לביקורות מרהיבות ולאהדה גדולה.

אט אט יותר ויותר אנשים התוודעו לתופעת הגבע. את האלבום ליווה סיבוב הופעות מצליח עם הלהקה שליוותה אותו גם באלבום: מיקה שדה (שירה), אלרן דקל (מלהקת פאנקנשטיין, באס), שגיא איילנד (תנועת המרי, גיטרות), יערה אילון (קלידים), מתן אשכנזי (אקורדיון, שייקר וחפצים שונים ומשונים למיניהם) ואור זובלסקי (דפנה והעוגיות, תופים), שהחליף את גלעד רייכנטל, אשר תופף באלבום.

ב-2007 יצא אלבום הבכורה של יערה אילון ("לפני שאלך לישון") בו ניגן גבע במספר שירים ואף נכלל בו שיר שכתב בגיל 14 ("היער"). ביולי אותה שנה יצא לעולם צאצאו השני של גבע יצא. ב-The Wall Of Sound, בניגוד לקודמו (שהתבסס על שירים אקוסטיים ומלודיים), חזר גבע לשורשים מימי הפליינג בייבי, הוריד את האבק מהגיטרה החשמלית ונתן בראש, כשהוא שוב מגובה במיקה שדה, אלרן דקל, אור זובלסקי ובקלידן נדב הושע. דוקא לאחר צאתו ולאחר שתקע יתד בתודעה הציבורית (גירסתו ל-Modern Love של דיויד בואי אף נכנסה לרשימת השידורים של גלגל"צ), התעופף לארה"ב למסע הופעות אינסופי שנמשך למעלה משנה, במהלכה הצליח להרשים את פול וולר, שהזמין אותו לחמם אותו בטור האמריקני. את שהותו בארה"ב ניצל לכתיבת חומרים לאלבום הבא. רק בסוף 2008 חזר לארץ אך בזמן זה דאגה רונית קנו להזכיר את קיומו - אלבום הבכורה האפונימי שלה יצא סופסוף באותה שנה וכלל חמש רצועות בהן גבע תורם גיטרה.

2009 הוקדשה למסע הופעות משותף ונרחב עם הרכב הרוק המתקדם Tree כהרכב ליווי, בין היתר בפסטיבל אינדי-נגב השלישי באוקטובר. חבריו - בן גולן (גיטרות), דור קורן (באס) ונווה קורן (תופים) היו גם הצוות שהקליט עמו את אלבומו השלישי, Get Closer, אשר ראה אור בסוף השנה. אלבום זה פרץ עבורו עוד דרך אל מרכז התודעה הארצי, כאשר גלגל"צ, תחנת הרדיו הפופולרית ביותר, אימצה בחום שניים מהסינגלים שהוציא ממנו (The Wind Whispers, Come Race Me) והציבה אותו כמועמד לזמר השנה של תש"ע.

2010 ראה אור שיתוף פעולה נוסף שלו עם זמרת מצליחה, הפעם תורה של עלמה זהר, בדואט "אניות" מתוך אלבומה השני, "שלושים ושלוש".

דיסקוגרפיה

אקווריום - הופעה חיה במפעל הפיס

רשימת שירים