גיבנת

[ רוק 2006 - 2005 ]

ביוגרפיה

גיבנת קמו על חורבותיה של "פיקטיבית", בעצמה גלגול מאוחר של להקת "להקה פיקטיבית".

להקה פיקטיבית החלה לפעול עוד באמצע שנות התשעים, כשהגרעין הורכב מעוזי בינדר (מהחברים המקוריים של הקליק) וחברתו דאז, ליליה. השלימו את הליין-אפ שמוליק ירון על התופים, יואב חושן על קלידים ואריה צוקר על הבאס. ההרכב הנ"ל היה היציב ביותר, קוטנר כינה אותו "סופרגרופ" (מתופף 'איזי והפתולוגים', באסיסט  'להקה רטורית', גיטריסט 'הקליק' וליליה...) אולם תוצרתו הסתכמה בשני סינגלים ("מקור אור", "אבא חיה") ואחריתו בסכסוכים רבים, שגרמו לשינויים פרסונליים תכופים.

ביולי 2003 החליפה קרן ניצן את אריק צוקר על הבאס. שמוליק ירון שהה בזמנו בצרפת וכמתופף זמני הגיע יובל גוטמן. שם ההרכב קוצר ל'פיקטיבית' וארבעה שירים נוספים הוקלטו ("אהבה", "חלום", "תעזור לי" ו"מוס"). גם ליין-אפ זה לא התייצב ומתופפים רבים, ביניהם זיו ברמן וניקולה וולמין (לה מישלס), חברו בלהקה לפרקים קצרים. חוסר היציבות בעמדת המתופף והדשדוש הכללי הביא בסופו של דבר למיסמוסה של הלהקה.

ביולי 2005 שבה קרן ניצן לנגן ג'אמים עם זיו ברמן "בשביל הכיף". נגנים נוספים הצטרפו לג'אמים ובאחד מהם הוזמנה גם ליליה. ג'אם זה הביא לעולם את להקת גיבנת לעתיד. הליין-אפ שנקבע כלל את ליליה (קולות), אבי טבח (גיטרה), קרן ניצן (באס), דורון שיו (קלידים) וזיו ברמן (תופים). הלהקה החלה להופיע בתל-אביב (בארבי, בלום בר, היינקן הבימה) ואף השתתפה בקדם פסטיבל ארץ המכתשים. בנובמבר החליף גרשון את זיו ברמן מאחורי התופים. הלהקה מתכננת להקליט שני שירים בינואר 2006.

בין ספטמבר 2005 למרץ 2006 שבה קרן לשתף פעולה עם ניקולה וולמין בהרכב נורוק. ביולי 2006 עזבה ניקולה את הארץ, לצמיתות. לאחר שנה של פעילות אינטנסיבית ומתח בין חברי הלהקה, התפרקה הגיבנת במאי 2006. ליליה, הסולנית, שבה ללהקה פיקטיבית שחידשה את פעילותה; המתופף גרשון טרנרידר המשיך עם להקתו הגרשונים, הקלידן אלון קפלן המשיך עם מנגה ואילו קרן הקימה את הרכב המחווה לפיקסיז Doolittle. בתחילת 2007 ניסתה קרן להשיב את ההרכב לפעילות אך הנסיון לא צלח.

שירה

ליליה  

שירה, גיטרה

אבי   טבח

שירה, באס

קרן   ניצן

קלידים

דורון   שיו

קלידים

אלון   קפלן

תופים

זיו   ברמן

תופים

גרשון   טרנרידר

דיסקוגרפיה