גלית בורג (מיכאל)

[ פופ 2022 - 1968 ]

ביוגרפיה

גלית נולדה בישראל בשנת 1968, בת בכורה להורים מוזיקאים: אבא גיטריסט ואימא זמרת. עוד ברחם אימה, ספגה גלית מיכאל מוזיקה לועזית מסגנונות שונים ובילדותה האזינה לטובי הזמרים של אותה התקופה: בילי ג'ואל, קווינסי ג'ונס, ברברה סטרייסנד, טינה טרנר, להקות כמו: "אדמה, רוח ואש", "החיפושיות" "אורות החשמל" ועוד. במיוחד אהבה את הזמר סטיבי וונדר, אשר תקליטיו מכל התקופות נוגנו ללא הפסקה בביתה. ואכן סטיבי וונדר השפיע רבות על סגנון שירתה ועל מוזיקת הנשמה השחורה - RNB ו-FUNK אליה מתחברת גלית עד היום. בנוסף זכתה לשמוע ולהכיר מקרוב את הזמר מייק ברנט ז"ל, אשר היה בן-דודה של אביה וגם ממנו "שאבה" את אהבתה למוסיקה ולבמה.

מגיל צעיר מאוד אחז "חיידק הבמה" בגלית ובכל הזדמנות, ממסיבות בית הספר, אירועים משפחתיים, תחרויות כשרונות צעירים למיניהן, הצגות נוער, תמיד זכתה להיות במרכז העניינים וקטפה את המקומות הראשונים. בשנת 1989, זכתה גלית לייצג את ישראל באירוויזיון כחלק מהצמד "גילי וגלית" (עם גילי נתנאל) בביצוע השיר "דרך המלך". התחרות נערכה בשוויץ ומבחינתה זאת הייתה החוויה הראשונה בחו"ל ואף זכתה להכיר את הזמרת סלין דיון אשר ייצגה את שוויץ שנה קודם לכן. האירוויזיון שמור בליבה כהתנסות ראשונית על במה גדולה במיוחד וכחוויה בלתי נשכחת.

כשחזרה ארצה החלה לעבוד על שירים מקוריים, ביחד עם אבנר מיכאל, מוזיקאי צעיר ומוכשר אשר הכירה בתחרות הקדם אירוויזיון ודרכו פגשה את יגאל מיכאל, הגיטריסט שלימים הפך לבעלה. "הוא מתרחק ממני" היה הסינגל הראשון שהוציאה לרדיו. החיבור המוזיקלי עם יגאל הוליד את להקת "טרמפ", אשר הופיעה במשך שנים רבות בכל רחבי הארץ בפאבים, מועדונים ועל במות מרכזיות.  להקת "טרמפ" הורכבה מטובי הנגנים: הקלידן אודי תורג'מן, המתופף ליאור שושן והבסיסט פטריק אקל.

בשנת 1993, אחרי 4 שנים של זוגיות, החליטו גלית ויגאל למסד את הקשר בניהם ונישאו. ב-1996 השתתפה גלית בתחרות "מנחת גלגל המזל" ובתום 3 תוכניות הרגישה כי מיצתה עד תום את תפקיד "המנחה". בשנת 1997 הוציאה גלית סינגל יורודאנסי דרך חברת "התקליט". הסינגל, שהופץ לאירופה תחת השם Galecia, זכה להד תקשורתי רב בחו"ל. השיר You Are the One צורף לאוסף וזכה לאהדה לא מבוטלת גם ביפן. במקביל המשיכה גלית בהופעותיה במסגרת להקת "טרמפ" עד שבשנת 1998 החליטו הזוג לצאת ל"מסע הרפתקאות" בארה"ב שנמשך למעלה מ-5 שנים. הם התגוררו בניו-יורק והופיעו במקומות הכי נחשקים בויליג' במנהטן כמו: "Grove", "101" ועוד. במהלך השהות בניו-יורק הם זכו לחבור לנגנים נת'נאל טאוונשלי - המתופף של סטיבי וונדר וזבינול, צוות הנגנים של ביל קוסבי ועוד. כמו כן, הוזמנו להופיע בברזיל וארגנטינה מטעם הקהילות היהודיות במופע המשלב ניחוח ישראלי.
 
באחת מההופעות צפה בהם סקאוטר של חברת התקליטים "קולומביה" והביע התעניינות לעסקים, אולם גלית גילתה כי היא נושאת ברחמה את בנם הבכור דניאל, ובלי היסוסים ויתרה על התהילה. לימים אמריקה כבר לא קרצה לה יותר ואז הוחלט לחזור הביתה ולגדל את בנם בישראל. שנה אחרי שחזרו בני הזוג לארץ, נולדה בתם השנייה, בת אור. השיבה לארץ, הזוגיות והאמהות הביאו את גלית לכתיבה בוגרת ובשלה יותר. שירים כמו "מקום של אור" המדבר על אהבת אמת ללא תנאי והאושר שבכאן ועכשיו. "אוהבת אותך" - שנכתב בעקבות זכרון הגעגועים לארץ ישראל ושיר הנושא של האלבום "נוגעת בך" שנכתב בעקבות זיק האהבה בזוגיות שלה ושירים נוספים הלקוחים ברובם מחוויות בחייה. ב-2005 יצא אלבום הבכורה שלה "נוגעת בך". באלבום מתארחים רמי דנוך (בשיר "אוהבת אותך"), הראפר צ'ינו פרודקשיין ("בנים של ה'") והראפר Phenom ("תן").

דיסקוגרפיה

הוא מתרחק ממני

רשימת שירים