גנו

[ רוק - 2004 ]

ביוגרפיה

תחילתה של להקת גנו בשני חברים מדרום הארץ (איזור אילת, יטבתה, מעלה שחרות וכו') - יורם ("ג'ורס") אילן (באס) ואשכר גנוסר (שירה). בסוף שנות התשעים ערכו שיחות אל תוך הלילה על מוסיקה וחלומות שהולידה חזרה נסיונית עם שני מוסיקאים נוספים, זיו וולפסון (גיטרה) ותומר נוחי (תופים וכלי הקשה). להקה זו נקראה חליבת לילה.

הלהקה הופיעה מספר פעמים בתל-אביב, אך לאחר שנתיים ולאחר הופעות מול קהל כסאות ריקים, החליטו על שינוי פאזה. הם נכנסו לאולפן הקלטות ובהפקתו המוסיקלית של שמוליק בודגוב, הקליטו כמה שירים. הנסיון הראשון לא צלח והלהקה התפזרה, אך בלחץ של בודגוב, התכנס שוב הצמד עם נגנים אחרים והקליטו שני שירים - "רע פוליטי" ו"יצאה אל העולם". בכך נוסדה להקת גנו. הלהקה התגבשה עם הצטרפותם של שי מויאל (גיטרה) ואיציק עבודי (תופים), שעזב מאוחר יותר ואת מקומו תפס מאיר הררה. זיו וולפסון הצטרף בהמשך לאחר חזרתו מחו"ל.

הלהקה השאילה שני שירים מהרפרטואר של חליבת לילה ("דנה", "על חוט השערה") וגיבשה חומר למגוון של הופעות (קאברים, חומרים מקוריים, שירים באנגלית ובעברית). הלהקה קיימה מספר מופעי הרצה ואף חיממה את להקת "בוטן מתוק בקרקס" ועם עזיבתו (השניה) של וולפסון, החליטו להמשיך את ההרכב, הפעם עם הקלידן האילתי יוני קהתי. עם הרכב זה חיברו עוד שלושה שירים ("אל תאמרי", "אין לי אויר" , "איך שאת רוצה").

שירה

אשכר   גנוסר

גיטרה

שי   מויאל

באס

יורם   אילן

קלידים

יוני   קהתי

תופים

מאיר   הררה

דיסקוגרפיה