גפן

[ רוק - 1997 ]

ביוגרפיה

מסוף שנות התשעים יש לנו נציגות די מכובדת בגרמניה בכלל ובברלין בפרט. גיא שטרנברג גר שם וברשותו אולפן הקלטות Low Swing (מידנייט פיקוקס הקליטו שם את אלבומם הראשון), אלינור קנטור פועלת זמן רב באיזור כולל תקופה קלה עם אחותה שרון כ-Spinster Sister. גפן מירון היא השלישית בחבורה ונציגתנו בתחום הפופ היורוטראשי.

גפן מירון עשתה מהפך גדול מדוגמנית ומלצרית מזמרת בישראל לכוכבנית אלקטרו קלאש / יורוטראש בגרמניה. גפן ירדה לברלין ב-1998 (ויש אומרים, 1996), שם הופיעה כטריו בשם גפן יחד עם שטרנברג על סמפלר וסטפן ביינואלד על הגיטרה (מאוחר יותר מוזכר גיטריסט אחר בשם פרנק מובוס). האתר הקודם שלה ידע לספר על אי.פי שיצא בלייבל "עכביש" אולם לא נמצאו סימוכין לכך בכל מקום אחר.

בתחילת דרכה, הלהקה יצרה שירי מיד-טמפו מלנכוליים א-לה פורטיסהד. הם הופיעו בפסטיבלים באירופה, כולל Fête de la Musique ב-1999 וב-2001. ב-2003 יצא שירם הרשמי הראשון, "Inner Noise", שנכלל באוסף האסיד-ג'אז "?What's NU". עם זאת, במהלך 2002  השתנה הסגנון לכיוון אלקטרוני יותר והתדמית הפכה ל"לוליפופית" יותר. ב-2004 הגיעה גפן לארץ יחד עם היבוא הגרמני החם לאותה עונה, מקסימיליאן האקר וברברה מורגנשטרן, אותם חיממה בהופעה בתיאטרון תמונע. באותו שבוע התארחה בתכנית הרדיו "נפוליאון" של ליאון פלדמן בקול הקמפוס, ולעתים ניתן לתפוס בתחנה אחד מהסשנים שהקליטה לתכנית.

משחזרה לגרמניה, החלה להופיע יחד עם הגיטריסט דניאל פלשו (Daniel Plashues) תחת השם GEFFEN³ + Mr.π. הסגנון המוסיקלי, אותו היא מכנה Rock'n'Joke, משלב אלקטרוניקה עם גיטרה חיה. אחד השירים שהם מבצעים הוא גירסת כיסוי ל-Lucky של בריטני ספירס עם תוספת קולות של הסנפת קוקאין.

שירה

גפן   מירון

גיטרה

איתן   רדושינסקי

סמפלר

גיא   שטרנברג

דיסקוגרפיה