גרונדיק + סלאבה

[ אלקטרוני - 1996 ]

ביוגרפיה

גרונדיק וסלבה נמצאים בחזית המוזיקה האלקטרונית בישראל מזה כעשור (נכון ל-2005. הם יפעלו עוד הרבה זמן, זה בטוח). במשך עשור זה, התפוקה שלהם מקצרת כל יריעה, אפילו אם זה דף אינטרנט לכאורה אינסופי. לכן ביוגרפיה, נרחבת ככל שתהיה אודותם, עומדת בניגוד גמור להגיון המנחה אותם, שהוא לרוב מינימליסטי ולאקוני (או כפי שהתבטא אחד ממכריהם: אפילו לרשום את שמם ואת שם האלבום על העטיפה של Frogs הם לא הסכימו בשום אופן). ובכל זאת...

ב-1996 החלו סלאבה סמלובסקי ואיגור קסיינסקי לשתף פעולה יחד. האלבום הראשון שהקליטו, "Cherny Album" לא ראה אור. גם ההקלטות הבאות ("Teresa Angola" ב-1997, "Deconstructions" ב-1998, "Eight.Leaves.One" - ספליט עם כאוס אס שלטר שיצא ב-2002 ועוד) נגנזו. האלבום הראשון שכן יצא רשמית הוא "One Second Before The Planet Blows Up", שהופץ בלייבל פאקט ושזכה לתואר "אלבום השנה" של גלגל"צ ב-1999.

עוברת שנה והאלבום Polise יוצא באירסיי. האלבום כולל רמיקס של ידיד ותיק, Chaos as Shelter, הוא ואדים גוסיס, לרצועה בשם Hangover Blues. באותה שנה הם מוציאים אלבום מולטימדיה בשם "Toy-tech" המתעד הופעה במוזיאון לאמנות בהרצליה. היצירתיות ממשיכה לזרום בעורקיהם, כך שב-2001 יוצא אלבום נוסף באירסיי, "Album for the Young" המוקדש לצ'ייקובסקי. "אחד האלבומים המקומיים הטובים ביותר של השנה", נכתב עליו בידיעות אחרונות.

ב-2003 הם חוברים לאמן הרוסי אמבידקסטרוס ומקליטים עמו ספליט אי.פי, הנקרא בפשטות Split. האי.פי מופץ במשותף באק-דאק ובפאקט. אוספים נוספים כוללים שירים שלהם: Tel-Aviv Aftermath של הלייבל תופת פרופט כולל שיר בשם "Thermodynamics"; "נשבר לי הזין" נכנס לאוסף "Intifada Offspring"; שלוש רצועות הנקראות ביחד "Music Boxes" נכנסות לאוסף של המגזין "הערת שוליים" ב-2002.

ב-2004 יוצא האלבום החמישי, "For electronics and birds" בלייבל הגרמני Stateart. עוד שנה חולפת והאלבום "Frogs" יוצא בהוצאה משותפת של הלייבלים תופת פרופט ואוריס מדיה. בתחילת 2006 שיתף האתר Qube בשיתוף עם תופת פרופט הופעה חיה להורדה חינם. ההופעה, שנערכה בירושלים באפריל 2004 יחד עם הזמרת ויקטוריה חנה, כוללת שש רצועות וקטע וידאו שהוקרן במקור באותה הופעה.

לצד עבודתם ה-DJית, מונחת תוצרתם ה-VJית. טכניקה זו, המשלבת מוסיקה עם וידאו, נוסתה על-ידם בהצלחה במספר תערוכות ופסטיבלים בארץ ובעולם. עבודתם "Sick Doll / Doll Burial" זיכתה אותם במקום הראשון בפסטיבל לאמנויות המחשב Pixxelpoint 2002. בין היתר חיברו מוסיקה לסרטים וקטעי וידאו של גבריאל זמפריני (XXI Century), יוסי ארצי ואורן זסלבסקי (אינקוגניטו), ג'וסף ראזו (Together Alone), הדר גורן (SUGGESTION), טאצויה נאקאטאני, שיגה מוריה (Floating point - forest), סמיר חאלה (Bhaarr), חיימה ואקה (Snowball) ועוד.

ב-2001 חבר סלאבה לידידיו היוצרים הפרודוקטיביים לא פחות איגור קרוטוגולוב, ואדים גוסיס, אנט וייס ורוסלאן גרוס להקמת הרכב המוסיקה הנסיונית Crossfishes. במהלך 2005 הורחב ההרכב בעוד כמה חברים, המנגנים על טרמין, קלרינט, חליל, מסור ועוד.

תכנות

סלאבה   סמלובסקי

תכנות

איגור   קסינסקי

דיסקוגרפיה

For electronics and birds

רשימת שירים

(Split (feat. Ambidextrous

רשימת שירים

(One Second Before The Planet Blows Up (ApocalypticAlbum

רשימת שירים