דוד ברדיצאנסקי

[ רוק ]

ביוגרפיה

במהלך הקריירה של דוד ברדיצאנסקי, לא בחל הגיטריסט בז'אנרים מוסיקלים. גראנג', היפ הופ, רוק פסיכודלי, אלקטרוניקה ומטאל שימשו בה בעירבוביה. אולי היה זה פרי השכלתו המוסיקלית (שלוש וחצי שנים במגמת מוזיקה, סאונד והפקה ברימון ועוד שנתיים במגמת סאונד במכללת הד).

ב-1997 שותף בלהקתו הראשונה Ganja D, שהיתה בעיקר להקת מחווה לגראנג' וניגנה חומרים של פרל ג'אם, פיית' נו מור, נירוונה וכדומה. שניים מנגני הלהקה (אורי קלינמן על הבאס וגיורי פוליטי על התופים) המשיכו עמו הלאה אל הלהקה הבאה, עין כחולה, הרכב רוק פסיכדלי שפעל בין 1998-99. תחנתו הבאה היתה שס, להקת היפ הופ משוגעת שפעלה כשלוש שנים תחת הפקתה של שבק ס' ומאוחר יותר עבר השרביט לאסף אמדורסקי ובנו הנדלר, אך לא הבשילה לכדי חומר רשמי. ב-1999 ניגן בהרכב Vision, שניגן "אלקטרו-אקוסטי-דיגיטלי-פסיכודליק טראנס" על גבי כלים אקוסטים חיים במסיבות טראנס ובפסטיבלי דאנס המוניים. אגב, הפרקשניסט של אותה להקה היה שמיר מנשה, לעתיד מתופף זאקא. הלהקה פעלה עד 2001 אך עוד בימיה חבר ללהקה המשמעותית ביותר שלו - להקת משה (ולימים Dub LFO).

Dub LFO ניגנו רוק עם אוריינטצית רגאיי וסקא והזריחו בהופעותיהם עד הודו לאחר הקלטת אלבום הבכורה שלהם. ברדיצאנסקי שימש שם כסולן שני אך ב-2006 כבר מצא עצמו בהרכב אחר- Pig Stabbers הכבדים, כשלצידו מתופף Dub LFO דודו וזאנה ושני חברי להקת הרוק הניינטיזית אִמן שי בלומן ועודד אהרון. Pig Stabbers הופיעו למשך שנה ללא חומר רשמי ובזמן זה החליט ברדיצאנסקי להניח ללהקות וללכת סולו. את חומריו המקוריים, אשר הפיק עצמית כשלצידו חן נאור ומירב שוורץ (באסיסטית ומתופפת השלוליות), הוציא ב-2009 באלבום "זמן דוד".

לצד קריירת הסולו, שותף ברדיצאנסקי בשני הרכבים מעולם האלקטרו והטראנס - Reflections ואוריאן. האחרון, צמד אלקטרו אקוסטי עם השחקן אושרי כהן, הוציא את אלבום הבכורה ב-2009.

דיסקוגרפיה