דידי פייר

[ אלקטרוני ]

ביוגרפיה

"אחד המוסיקאים המשונים בארץ". למחמאה זו זכה דוד "דידי" פייר, אמן רב פעלים, שבטרם זכה להכרה כמוסיקאי העומד בפני עצמו, זכור לטובה בזכות עברו כעורך ומגיש התכנית "המוזיקה במקום" (שלאחר מכן הפכה ל"סוף היום") בגלגל"צ, אותה ערך עם אייל פרידמן (קוואמי דה לה פוקס). אך פייר לא נותר מאחורי המיקרופון. עם הזמן הוא התגלה כמוסיקאי, מתכנת ושחקן. הוא למד פסנתר קלאסי בישראל, מוסיקה אפריקאית בגאנה וקומפוזיציה בקונסרבטוריון המלכותי של האג בהולנד.

כמתכנת התמחה בפיתוח טכנולוגיות אינטראקטיביות, המאפשרות לנגן או שחקן לשלוט במחשב באמצעות תנועותיו או קולו תוך שימוש נרחב בסנסורים ובאנליזת סיגנל הקול. בין היתר כתב כך מוסיקה מקורית עבור מיצגים ומיצבים שונים (Sing to me and tell me your story של דנה לוי ומרק לפיה, "צלילים במגדל  - נוף אקוסטי חדש בירושלים" של המעצבים יעַל טבת ורואי רוט, משחק במופע התיאטרון-תנועה "משחק עם הדיבוק" ועוד). עוד באמתחתו  הלחנים שכתב עבור תיאטראות רבים בארץ ובאירופה והיה מבין מקימי המרכז למוזיקה אלקטרונית בתל אביב הידוע כיום כ-"התיבה".

מוסיקה אבסטרקטית, אלקטרונית, אשר נוגעת בתפר בין מוזיקת מחשבים רנדומלית / רובוטית לבין מוסיקה קלאסית, לחנים פרסים ומקצבים אפריקאים היא קליעה מדוייקת לטעם המוסיקלי המנחה את הוצאותיו של הלייבל האלקטרו-אוונגארדי תדר של גל תושיה ודוד עובדיה (אקא גל ומאורין). לייבל זה העניק את הבמה עבור אלבום הבכורה של פייר, "מתיר הנדרים", אשר ראה אור ב-2009.

דיסקוגרפיה