דנה לפידות

[ פופ ]

ביוגרפיה

המסע המפרך מהאלמוניות לתודעה לא אחת ארוך יותר מהמרחק בין תל-אביב לבאר שבע, ובמקרה של דנה לפידות הוכח שוב שהתמדה ונחישות עשויות לקרב את בואה של הכומתה.

לפידות, שהציבור הבאר-שבעי מכיר את יחסיה עם הבמה, חלמה להקליט אלבום עוד בעלומיה. בגיל 18 היתה חברה בליין-אפ המקורי של להקת חמסה, זה שהשתתף בקדם אירויזיון של 2001 (השיר שלהן "דרבוקה" הגיע אז למקום השלישי). ההרכב במתכונת ההיא לא ארך ימים והיא ניסתה את מזלה לבד. היא פנתה למפיק נדב ביטון ויחד הקליטו אלבום, מתוכו יצא סינגל בשם "חיפושים". לפני צאתו, נקלעו חייה למסכת של משברים, ביניהם גירושי הוריה וחזרתו בתשובה של אביה, פרידה מחבר, עזיבת אחותה את הארץ ומצוקה כספית שנגרמה עקב הלוואות לצורך ההקלטות. לפידות החליטה שהאלבום "מתקתק" מדי ואינו משקף את המציאות. על כן גנזה אותו והחליטה לעזוב את באר-שבע לטובת תל-אביב למשך שנתיים.

בעיר הגדולה עבדה כזמרת חתונות עם להקת העפיפונים וניסתה את מזלה בעונה השלישית של כוכב נולד אך נותרה מחוץ לסגל. את רוחה רוממה שותפתה לדירה דאז, הזמרת דקלה, שהפגישה אותה עם מאתר הכשרונות של הד ארצי, שמצידו התרשם ממופע סלוני שערכה לפידות לפניו. התוצאה - חוזה הקלטות וסינגל ראשון וקליט בשם "מוניות", שראה אור בקיץ 2008, שאמנם לא נכנס לפסקול הנוקשה של גלגל"צ אך אומץ בחדווה ע"י תחנות הרדיו האיזוריות. בד בבד, החלה לכתוב לאחרים. אחת מהנהנות היא מאיה בוסקילה, לה כתבה לפידות את השיר "ימי האתמול".

דיסקוגרפיה

הלו אדון שלום גברתי

רשימת שירים