האחים דורון

[ רוק - 2005 ]

ביוגרפיה

האחים דורון הם עוד דוגמא למה שקורה כאשר גדלים במשפחה מוסיקלית. מהמידע שסיפקו, סבתם היתה מולטי-אינסטרומנטליסטית עם כישורי נגינה על פסנתר, תופים, גיטרות ועוד. גם האב לא בחל במוסיקה והוא ניגן על גיטרה ושר. באוירה כזו, האם יש פלא שהאחים בחרו אף הם לממש את כישוריהם המוסיקלים? סביר להניח שלא.

את הצעד הראשון בעולם המוסיקלי עשה יהונתן בגיל 7, כאשר תרם קולות רקע באלבום "אם מלאכים" של טובה גרטנר. עת נעוריו בילה בפנימיית הדסים, שם חבר לאורי אמיר, עמו ישתפו פעולה האחים בעתיד. אמיר היה המדריך המוסיקלי של יהונתן. ב-1998 הצטרף יהל לפנימיה ושם הודרכו מוסיקלית ע"י שיקו פלדמן, לימים הגיטריסט של שייגעצ. בסוף אותה שנה עזב פלדמן לתל-אביב ואת מקומו כמדריך מוסיקלי בפנימיה מילא כעבור שנה עידן רייכל, שתיפקד אז כקלידן של בוטן מתוק בקרקס. רייכל והאחים הקליטו מספר סקיצות באולפן של אמיר אך הגיוס של האחים השהה קמעא את השאיפות.

ב-2000 הקימו האחים את להקת יונה. כעבור שנה נכנסו לאולפן והקליטו 14 שירים, שיצאו באלבום "חבר של אלוהים" (2002). לא ברור אם האלבום ראה אור. בהקלטות השתתפו רייכל על קלידים ושבחיה בת ישראל תרמה קולות רקע. אקורד הסיום של הלהקה היה ב-2004, כאשר השתתפו בפרוייקט "הללויה" - גרסאות כיסוי רוקיסטיות לשיריו של קובי אשרת. בפרוייקט, שיצא הן כאלבום והן עלה כמופע חד-פעמי בבארבי תל-אביב, ביצעו חברי יונה את השיר "ילדונת" (במקור של עוזי פוקס והסגנונות).

כעבור שנה יצאו האחים לדרך חדשה, כצמד משפחתי. הם הקליטו אלבום אינטימי בשם "ציפורים", כאשר שניהם אחראים על העיבוד וההפקה המוסיקלית. יהל מנגן כמעט על כל הכלים באלבום. הסינגל הראשון (הכפול)  מתוכו, "בואי אלי / אנג'י" יצא ביולי 2006.

שירה, גיטרה

יהונתן   דורון

מולטי

יהל   דורון

דיסקוגרפיה