הלוואי וגודביי

[ רוק - 2004 ]

ביוגרפיה

מאז תסכיתי הרדיו של מושיק טימור ברשת א', נעלם לו הז'אנר הספרותי-לירי, בו יוצרים-סופרים מלווים את יצירתם לצלילי מוסיקה מקורית. פה ושם יצאו אלבומים מאת משוררים כיענק'לה רוטבליט, שז וגלית פלורנץ, אך אלו היו טקסטים מושרים, לא מוקראים / מדוקלמים. על כן רבה ההפתעה למשמע הפואמה שכתב רומן באימבאיב לצלילי הגיטרה של דני צוקרמן (לשעבר גן חיות) הנקראת "חיזוקים לצדיקים נזיפות לבבונים" שיצאה ב-2005 באוריס מדיה תחת השם "הלוואי וגודביי".

הפואמה מחולקת לתשעה עשר קטעים ובמרכזה החיים המהוללים בנסיכות קטנה בתל-אביב, אותה מכנה באימבאיב קורדובה, ושנמצאת בלב הממלכה הגדולה אלדורדו, בה החיים המושחתים והנלוזים מאיימים לסאב את שגרתו. מאחורי הדימויים הנשגבים עומדת סאטירה חריפה שלוכדת ע"ג פולארויד את החיים במלוא כיעורם. קורדובה היא למעשה דירה קטנה ומוזנחת בדרום תל-אביב ואלדורדו היא השכונה בה נמצאת אותה דירה, על אנשיה קשי היום, הזונות, הישישים, העובדים הזרים והקלות הבלתי נסבלת של הסבל, של הקיום האנרטי, בתוך סביבה אורבנית פאסט-פורוורדית וקפיטליסטית.

מלבד באימבאיב וצוקרמן, נוטלים חלק באלבום יוני סילבר (כלי נשיפה), אדם שפלן (קונטראבס), מישה פרוסמושקין (חלילית, קרן אנגלית) ואייל רז (כלי הקשה). האלבום לווה במספר הופעות בתל-אביב.

גיטרה

דני   צוקרמן

הקראה

רומן   באימבאיב

דיסקוגרפיה

הופעה חיה בגדה השמאלית

רשימת שירים

חיזוקים לצדיקים נזיפות לבבונים

רשימת שירים