המכנסונים של עליזה

[ רוק 2000 - 1999 ]

ביוגרפיה

לקראת סוף שנות התשעים בואכה המילניום החדש, במקביל לכניסה הסוחפת של האינטרנט לכל בית בישראל, כניסה שהביאה עמה פריחה עצומה של סצינות מוסיקליות שלמות, גם ההארדקור-פאנק הישראלי קיבל את דריסת הרגל שלו ברשת. בשנים ראשונות היה זה בעיקר עודד "גוצי" עידן שלקח על עצמו את מלאכת התיעוד והתמיכה, אך גם הוא פיספס בשנים ספורות את הרגעים הראשונים, שאבדו בין דמואים נידחים ופלאיירים מצהיבים.

סצינה שכזו פעלה בכפר סבא, מתבשלת לאטה במחתרת עד לגלישה גועשת בדמותן של להקות כגון מלככי הפינקה, חזירים בתשובה, Erase, Evil, סטטוס קוו והעציצים , Soon in Here ועוד. האחרונה, יחד עם מלככי הפינקה, הפכו לנציגים הבולטים של הסצינה העירונית, אך גם לשרידים האחרונים שלה. שלושה מחברי SIH - תום סתר, גל פרלמן וגילי אברון - היו שם עוד ברגעים הראשונים. סתר היה סולן הרכב הפאנק החלוצי של כ"ס, חזירים בתשובה. המכנסונים של עליזה, להקת ההמשך, ניגנה פאנק מתובל במטאל שופע בדיחות פנימיות, גסויות והבלים מוניציפלים (למשל: "תפסיקי לשיר, תפסיקי לשיר, כולנו נתאשפז בבית חולים מאיר", מתוך "תפסיקי לשיר").

הדמו שהקליטו חולק בהופעות ב-2000 והפך למזכרת היחידה של ההרכב לפני הפצעת SIH. שיתוף הפעולה של סתר ואברון נמשך לסירוגין בשנים הבאות, תחילה בהרכב ארעי בשם Broken Dawn ומאוחר יותר בהרכב הסטונרי The Noise Tanks.

שירה

תום   סתר

גיטרה

גל   פרלמן

גיטרה

גילי   אברון

דיסקוגרפיה

המכנסונים של עליזה

רשימת שירים