המסיח

[ היפ הופ / ראפ - 2002 ]

ביוגרפיה

ליאור שולמן פעיל במוסיקה הישראלית מאז 1988 ובשלל סגנונות מוסיקלים - רוק כבד (אמקסז), אלקטרוניקה (היפנותיקס), מוסיקת עולם (שבע), רוק אלטרנטיבי (אייל קופמן והנגרים) ועוד. המSיח הוא פרוייקט נוסף שלו המתרכז בסגנון הראפ / היפ-הופ.

שולמן נכח בניו-יורק ב-11 לספטמבר הנורא ומה שראה לאחריו פתח לו צ'אקרה, כנראה. בראיון לנענע תיאר: "כשראיתי את כל האמנים בחו"ל, את פאף דדי, ברוס ספרינגסטין ואחרים, כשהם מחבקים את כל הכבאים, הפרגון הזה עשה לי טוב. כל זה קרה אחרי תקופה שהייתי 8 שנים בניו יורק, ובאתי לארץ וראיתי שאצלנו כולם מצלמים את החיילים במחסומים, ושיש פה כזה חוסר פרגון, ומה שרציתי לעשות זה לחזק את החיילים שלנו ולחזק את כולנו".

המSיח הוא לכן פרוייקט עידוד "ניאו-יהודי", המנסה לחבר את הקב"ה והאדמה, השאנטי והרוק. השם לקוח מתפילת השבת ('המסיח אילמים ומעורר ישנים'), המתאר את המSיח כ"בא ואומר את כל הדברים שכל עם ישראל רוצה להגיד, אבל לא אומר, בגלל הלקאה עצמית, ודברים שאני קורא להם אנטישמיות יהודית". לשם כך חבר (שוב) לבאסיסט עמוס פרידמן ויחד עם רונן ברק ותומר בן ארי הקליטו אלבום בשם "ילדי ההפיכה", המשלב סגנונות מוסיקליים כהיפ הופ, טכנו, רוק וג'אז עם מקורות השראה מגוונים מספרי הקבלה, חוברות קומיקס, ספרי ילדים ועוד.

מאז 2002 הם בישלו את הפרוייקט ולקראת 2006 החלו לשחרר סינגלים בלייבל בייס רקורדס. באלבום מתארחים אמנים רבים, ביניהם מוש בן ארי ("ג'מאעה ישראליה"), אונילי ("איך אני אוהב..."), דניאל "באבאגנושקה" קסטנבוים, אמיר פיס וגיל רון שמע (שבע), גלעד שמעון (שוטי הנבואה), מיס מלאני מלונדון ועוד.

ליאור   שולמן

עמוס   פרידמן

דיסקוגרפיה

איך אני אוהב...

רשימת שירים