הקולקטיב

[ פופ - 2007 ]

ביוגרפיה

"הקולקטיב הוא קרקס מאולתר. הקולקטיב הוא ג'אם של שכרות. הקולקטיב הוא מופע חד פעמי שחוזר על עצמו. הקולקטיב הוא מרקחה של סגנונות מוזיקליים המתערבבים בינם לבין עצמם, מבלוגראס ועד רגאיי, מפולק ועד אתנו-פאנק. הקולקטיב מאמין במוזיקה נטולת טרנדים ופוזה ולכן הוא לא משתמש בנקודה-פסיק כאשר לא צריך; הקולקטיב דורש שתצטרפו ברגע זה למהפכה. הקולקטיב יוצא לסיבוב הופעות".

אלו הם מקצת מהעקרונות שבחרו חברי הקולקטיב להציג את עצמם. מאחורי ההרכב עומדת אותה חבורת המוסיקאים הותיקה אשר מגיחה מפקידה לפקידה תחת שם אחר: מי שבעבר הרכיבו את להקת SkyCrack והיו לנגני האולפן באלבום הבכורה של עידן רבינוביץ' ומאוחר יותר להקת הליווי של רועי ריק (The Medley Band) ומאוחר אף יותר הרכב מורחב בשם Strange Folks (עם נועה אורבך על הבאס ויאיר ליכט על הסקסופון). תחת המגבעת של הקולקטיב חשפו צדדים קומיים (אך עדיין פולקים-אקוסטים), אותם כינו "שירי מחאה נגד פקחי-חנייה ולהיטי אינסטנט על סודה טמפו המומצאים על המקום ולעולם לא ינוגנו יותר מפעם אחת בתקופת חיים, חוץ מאלו שינוגנו יותר מזה".

הלהקה הקליטה את אלבום הבכורה האפונימי ב-2008 ולאחריו יצאה לסיבוב הופעות של חצי שנה באנגליה, שם הספיקה להופיע בכמה פסטיבלים ולהקליט באולפנה הפרטי של להקת Manic Street Preachers. ב-2009 חזרה לארץ וחיממה את הרכב האלט קאנטרי האמריקאי Okkervil River בבארבי.

שירה, מפוחית

רועי   ריק

שירה, גיטרה

עידן   רבינוביץ'

שירה, גיטרה

דניאל   שוהם

שירה, גיטרה

יוסי   מזרחי

שירה, באס

עמנואל   סלונים

סקסופון

רועי   רבינוביץ'

שירה, תופים

נדב   לוזיה

דיסקוגרפיה