השלוליות

[ רוק - 2005 ]

ביוגרפיה

ב-2006 פרצה צעירה לכר הדשא במהלך משחק כדורגל בין מכבי תל-אביב לבני סכנין באיצטדיון בלומפילד ביפו, כאשר היא לבושה חזייה ועטופה בדגל במחאה על הפרות זכויות יוצרים באחת מחברות הכבלים. זו היתה ליסה גרין ובאי מועדון הבלום באר בתל-אביב ודאי התפלאו לראות את הרצינות התהומית של המחאה מצד סולנית וגיטריסטית אחת מלהקות השטות-רוק הפופולריות ביותר בעיר.

השלוליות הוקמו ב-2005 כהרכב בנות נשכני (על אף תקופה מסויימת בה אייש את התופים אבי מרקוביץ'), אשר שר בלדות פופ מתקתקות ("אמסטרדם") לצד שירי נונסנס-פאנק מהירים סטייל הראמונס ("רמונה") ורוק אלטרנטיבי קומי ("יוספטל הוספיטל"). אידיאולוגית, הלהקה סירבה להקליט חומר רשמי, אך הקפידה להופיע אחת לחודש בחינם בבלום באר (אותו ניהל עופר פנחס, בן זוגה דאז של חן נאור, בעצמו באסיסט בלהקת הכובעים) ולימים, כאשר נפתחה השלוחה הדרומית יותר של הבלום באר - מועדון הסאבליים ביפו (אותו ניהלה חן נאור) - הפכה ללהקת הבית של המקום.

שמעה של השלוליות גדל בהתמדה וריכז סביבן קהל רחב ונאמן. כמה מן הצופים התרשמו מספיק כדי לזמנן לנגן לצידם, למשל הגיטריסט דוד ברדיצאנסקי, שהקליט את אלבום הבכורה שלו "זמן דוד" ב-2008 עם עזרה מצד שוורץ ונאור. באותה שנה יצא השיר הרשמי הראשון "טופו" באוסף בלום באר השני. ב-2009 נסדקה שוב האידיאולוגיה ואלבום הבכורה של ההרכב, "בית הקברות של פרנסיס", ראה אור בהפקה עצמית. מופע ההשקה של האלבום בסאבליים זימן לקהל אורחת מפתיעה ומיוחדת - מורג רובננקו מלהקת הפולחן סדרני הדשא, שחזרה לבמה לאחר יותר מעשור. ההרכב ביצע עמה את השיר "במבי 2" של הסדרנים.

שירה, גיטרה

ליסה   גרין

שירה, גיטרה

נטע   בן כנען

באס

חן   נאור

תופים

מירב   שוורץ

דיסקוגרפיה

בית הקברות של פרנסיס

רשימת שירים