התקוה 6

[ פופ - 2003 ]

ביוגרפיה

המילניום החדש מבשר טובות עבור קהילת הרגאיי בארץ. תמיד היו ליינים של מסיבות למעריצים, אבל עתה הלהקות המקומיות החלו להקליט חומרים רשמיים ולא להסתפק בתיקלוט. איאם, רוד בוי סאונד סיסטם, פאנסט ועוד הטמיעו את תרבות הראגאמאפין היטב. התקוה 6 היא עוד להקה בזרם המתחדש הנ"ל.

נקראת ע"ש הכתובת של האחים גליקמן ברמת השרון, התקוה 6 החלו לפעול כצמד (עמרי גליקמן ואורן בן נעים) רק אחרי הצבא. בהמשך הצטרפו ללהקה רון ליניאל ואחותו של עמרי, שלי. הם הופיעו  בבתי קפה ברמה"ש וגיבשו סביבם קהל קבוע. כעבור שנה עזב בן נאים את הלהקה לטובת טיול בחו"ל ואת מקומו תפס עידו לדרמן (אמסטפ). ההרכב תפס תאוצה והחל להופיע מחוץ לשכונה הקרובה, כולל הופעות בליינים המיוחדים של הג'הפאן.

הלהקה שונה במקצת בכל הנוגע ל"סצינה": הם אינם בעלי ראסטות, לא שרים על מריחואנה, חופש ואחווה וכו'. הם כן שרים במבטא הפאטואה, אנגלית משובשת הנהוגה בג'מייקה. משנחשף עמרי למוסיקת הרגאיי, אסף פקלאותיו וטס לטיול באי, שם בילה בפסטיבלי רגאיי, ספג את האוירה ואף גילה לתדהמתו שהבית המפורסם של בוב מארלי שוכן בכתובת הופ 56, שזה די קרוב...

בעקבות הטיול, השתנה אופי ההופעות והפך ליותר שמח ושורשי. הלהקה הקליטה דמו אותו  מכרה בהופעות (ולעתים חילקה חינם לקהל). ב-2005 אף הוזמנה לתכנית הבוקר של אברי גלעד ולינוי בר-גפן בערוץ 10. ב-2006 ראה אור אלבום הופעה חיה של ההרכב ובו ארבעה עשר קטעים, שהיוו קדימון לאלבום הבכורה הרשמי, שיצא שנה מאוחר יותר בהד ארצי וזכה להצלחה מרובה בעקבות הסינגל הפותח, "אם אפגוש את אלוהים". ימי עדנה אלו הפכו את הופעותיהם למלאים מקיר לקיר. בתחילת 2008 יצא כסינגל "לצחוק או למות", שיר הנושא שהקליטו עבור התכנית הקומית של גורי אלפי בערוץ 2.

שירה, גיטרה

עמרי   גליקמן

באס

עידו   לדרמן

קלידים

שלי   גליקמן

תופים

רון   ליניאל

דיסקוגרפיה

ילדים של החיים

רשימת שירים

אקווריום - הופעה חיה במפעל הפיס

רשימת שירים