ולאד שוסטרמן

[ פופ ]

ביוגרפיה

ולאד שוסטרמן הינו יוצר מפיק ירושלמי, שטביעת ידיו ניכרת הן ברמיקסים לאמנים אחרים, הן בנגינה בהרכבים ירושלמים והן בפסקולי סרטים. כמו כן הוא משורר לעת מצוא, פעיל בתנועות אנרכיסטיות ולעולם אינו מופיע חי עם חומריו המקוריים...

השפעותיו האקלקטיות של שוסטרמן כוללות בעיקר ג'אז על כל סוגיו, ניו-ווייב ואלקטרוניקה מהניינטיז ואילך. בילדותו למד פסנתר וכינור אלט וגדל על ג'אז ומוסיקה קלאסית. בגיל העשרה גילה את הרוק על כל סוגיו ולמד לנגן על גיטרה ובס. על הבמה עלה לראשונה כזמר-באסיסט של ההרכב ירושלמי הספד, "שילוב מוזר של גות', מטאל אלטרנטיבי ופסיכודליה" לדבריו. מתופף ההרכב היה אביעד שקולניקוב, לעתיד מתופף Weird Chicken. משגילה את האלקטרוניקה, חבר לגיא רותם (יוצר טראנס וחלק מ-The Naked Lie ויחד היוו את אגוטריפ, צמד אקספרימנטל דאנס. שני ההרכבים כתבו הרבה חומר ועשו הרבה רעש אך לא הוציאו הוצאות רשמיות.

בהמשך, ניכס לעצמו את שם הבמה Doxa ותחת שם זה שיחרר שני אלבומים בנטלייבלים אירופאים: Freezeframe ב-2001, שהושפע מצ'ילאאוט ו-Music About Writing ב-2004, שנטה יותר לכיוון IDM. שוטסרמן סיים בהצטיינות את ביה"ס סם שפיגל לקולנוע וכתב מספר פסקולים, כולל לסרט "במקום הלא נכון" של תמר זינגר שהוקרן וזכה בפסטיבלים בגרמניה, ספרד, רוסיה ויפן. לצד המוסיקה פירסם שירה וסיפורים קצרים במספר אנטולוגיות של סופרים צעירים ותיפקד כמבקר מוסיקה עבור האתר אמברוזיה ז"ל ו- Amazon UK.

ב-2004 הצטרף להרכב הרוק הירושלמי טרנטינה, כשהוא מופקד על הסימפולים והתכנותים. אגב, מתופף ההרכב הוא...אביעד שקולניקוב. ב-2006 נכלל רמיקס שעשה עבור השיר "מאוחר מדי" של קוביאשי פורצלן באי.פי "ממוקסס מדי". מלבדו, הכין רמיקסים גם להילה וייס, האנסמבל של יוליה פלדמן, ווירד צ'יקן, Naked Lie, משה שוראקי ורמיקס ליהודה לדג'לי, שאמור היה להכלל באוסף פולארויד 5 של מגזין הרשת "השרת העיוור" שטרם ראה אור. מנגד, נכלל באוסף פולארויד הרביעי שירו "Bury Your Room", שיר הנושא של אי.פי הבכורה שלו כזמר-יוצר ושעתיד לצאת בקרוב, שכולל את יוליה פלדמן כמבצעת בשיר Gray Star.

ב-2009 פירסם אי.פי ברשת בשם You Don't Exist תחת האליאס Ghost Bike.

דיסקוגרפיה