חבורת אטומיק

[ רוק - 2002 ]

ביוגרפיה

שירי עם איריים לצד שאנסונים צרפתים, מוסיקה יוונית לצד שירי עם רוסיים. הג'ומבוש והדרבוקה, המנדולינה והיוקללי, הצ'לו והבנג'ו. את כל אלה תמצאו במוסיקה של חבורת אטומיק, הרכב פולקלוריסטי אקוסטי שהוקם ב-2002.

בראשיתה, חבורת אטומיק (תום קלנר ואורי נועז מקבוצת גוטל בוטל, יובל אבי גיא ולעתים גם גיא טמיר מ-NYPG, ניב הרמתי, אלון אלפרט ומעין כרמלי) ליוותה את ירון פישמן. הלהקה נהגה להופיע בתחפושות ואיפור של ליצנים בודדים, דמות שלדידם מגלמת "את הפער הקבוע בין העצב לשמחת החיים, בין הבדידות לאהבה, בין הזרות להכרה ובין הנכור והאמפטיה". למימוש קונספט זה נעזרו בשירותיה של שירי גופר, שאחראית גם על צילום ובימוי הקליפים של הלהקה.

ב-2005 השלימו את הקלטת אלבום הבכורה שלהם, "גיבורי יון". באלבום מתארח חמי רודנר ("כל בו שלום"), שהחיבור עמו נעשה לפני מספר שנים, עת פישמן ביים את הקליפ לשיר "מלנכוליה אהובתי". לאחריו, הציע לרודנר לשיר שיר שכתב ורודנר הביע הסכמתו. עוד באלבום השיר 'כוס קפה', הנשען על מלודית השיר "Honey Pie" של הביטלס ותירגום לשיר "הבורגנים" של ז'אק ברל. שירים נוספים כגון "80", "איזה עולם סקסי" ו"קוקה קולה" התפרסמו בעבר באתר של פישמן כסקיצות. שני קליפים צולמו לשירים מהאלבום: "סופשבוע" ו"האירי". האלבום יצא בתחילת 2006. אחרי צאתו, המשיכה הלהקה לעבוד על אלבום שני.

במקביל לעבודתו עם חבורת אטומיק, ניגן פישמן בלהקת מרצמבר. ב-2007 השתתפו שלושה מחברי ההרכב (ניב הרמתי, תום קלנר, מעיין כרמלי) בהקלטת אלבום הבכורה של טליאוף, "Is It?", שאחד מחבריה הוא יובל אביגיא.

ב-2006 נהרגה בתאונת דרכים שירי גופר, בוגרת ביה"ס לתיאטרון חזותי בירושלים ואחת מהוגות קונספט הליצנים של הלהקה, שאחראית גם לבימוי הוידאוקליפ לשיר "האירי" מהאלבום הבכורה, כמו גם לקליפים של מרצמבר ו-Wishville. כעבור שנתיים הוקדש אלבומה השני של הלהקה לזכרה. "12 שירים מאויירים ומבוארים" החזיר את הלהקה אל הבמה (כמו גם את שיר הילדים העתיק "עץ הכוכבים" של חוה אלברשטיין) כאשר לצד פישמן, קלנר, הרמתי ונועז מוצגות פנים חדשות בסגל: אמילי בנט (Amiram Inc) על הכינור, מירב מירון על הקונטרבס ותֹם אקסלרוד על האקורדיון. באלבום מתארחים טל יעקובוביץ', בוריס מרצינובסקי, רוסלן גרוס, שני מיבר ועוד. לחוברת האלבום צורפה חוברת האיורים של תריסר השירים, פרי מכחולם של רותי אלדג'ם, איציק רנרט, שרי לוין, תמר הק, קרן מאי מטקלף (שאחראית גם לעטיפת Karen's Molested Apple של Mad Bliss), ליאת מנדל, קארן בן סימון, אלה פישמן, מירב שחם, גלעד סופר, נועה רבינר וירון פישמן עצמו.

שירה, גיטרה

ירון   פישמן

שירה, גיטרה

יובל   אבי גיא

גיטרה, חליל

ניב   הרמתי

שירה, גיטרה

אלון   אלפרט

קונטרבס

איתי   ספורטא

כינור

מעיין   כרמלי

צ'לו

תום   קלנר

שירה, תופים

אורי   נועז

כינור

סברינה   ברשד

דיסקוגרפיה

אלבום ישן אלבום קטן

רשימת שירים

לא היו דברים מעולם

רשימת שירים

12 שירים מאויירים ומבוארים

רשימת שירים