חן קליין

[ פולק / אקוסטי ]

ביוגרפיה

מי שקרוב לצלחת, למה שלא יטמון ידו בה? או במילים אחרות, כשיש לך את כל הקשרים הנכונים עם האנשים הנכונים (והפשוטים!) בעולם המוסיקה, יהיה זה טפשי לא לגייס אותם להגשמת שאיפותייך ואת זאת הבינה היטב חן קליין.

קליין אינה בוגרת רימון, השכלתה המוסיקלית כוללת כמה שיעורי גיטרה בלבד וחוברת שירים פרי עטה. בשלב מסוים ניסתה מזלה בהרכב רוק קלאסי (יחד עם טל יעקובוביץ' על הבאס, עידן זאבי בתופים ואדם בן אמיתי בגיטרות) ששרד חמש הופעות. באחת ההופעות נכח אייל "צורי" אבן צור, שהתנדב להקליט עמה שני שירים. אלה הולידו שיתוף פעולה עמוק יותר, בסיומו הפיק, ניגן (ואף שר) באלבום הבכורה שהפיק לה, שכולו פופ מלודי צנוע ואישי.

באותה עת קליין חיזקה את התערותה בחיי הלילה של תל-אביב. שנתיים עבדה בפאב "קוזה נוסטרה", שמיגנט אליו הרבה אומנים תל-אביביים ושמעת לעת אירח הופעות חיות. בחלוף שנתיים ניצלה הזדמנות לרכוש ולנהל את הפאב עם אחותה. ההיכרות עם אותם אמנים בורגנים הביאה אותם אל האולפן של פאסט מיוזיק וכך, בנוסף לשלושת חברי להקתה הקודמת, ניתן למצוא באלבום את את פיטר רוט, קרני פוסטל, עידו אגמון, ז'אן פול זימבריס, שלומי שבן, שחר אבן צור, כל חברי תערובת אסקוט (ג'נגו, קפלן, אמדורסקי), השחקנית מאיה מרון ועוד. האלבום ראה אור ב-2006 בלייבל התו השמיני. הסינגל הראשון מתוכו, "בכל החדרים", גרף תשומת לב מיוחדת - בקליפ שביימה רוני קידר היא נראית יושבת על מגבר ומנגנת את השיר כשרק הגיטרה מכסה את גופה העירום...

דיסקוגרפיה