יוד קיי

[ אלקטרוני - 2008 ]

ביוגרפיה

לעתים נדמה שהאלקטרוניקה הכריזה מלחמת חורמה על ההארדקור-פאנק הישראלי. אוקיי, כבר קיבלנו את סולן Substance for God מיכה יוסף כאקוטק ואת אשר סוויסה מסרטן השד כסקאזי, כך שתקדימים היו גם היו. אבל ספק אם רבים היו מהמרים על שני החלוצים הללו - קוקי סלינס, הנודע כגיטריסט קוקו בלוף והיתושים ויוני רוכמן, מתופף Anus, כתקליטני פסייטראנס ומשחררי רמיקסים לקטעים של פרנץ פרדיננד. במחתרות הפאנק של קרית אונו וכפר סבא בראשית שנות התשעים, הכל נראה אחרת.

השניים, שאגב ניגנו יחד בהרכב פאנק בשם גיס חמישי ב-1993, זנחו את דרך הפאנק המחאתית לטובת לימודי טכנאות סאונד, שפתחו להם אופקים מוסיקלים חדשים. הם נטלו חלק בהקלטות של אמנים שרחוקים מזרח כמערב מההיסטוריה המוסיקלית שלהם, למשל אתניקס והדצים. אף בחו"ל התמקמו מאחורי הקונסולה וכך זכו לעבוד עם איאן פייס (דיפ פרפל) וקלייב בנקר (ג'טרו טאל). החשיפה לז'אנרים אחרים הביאה אותם ליצור בשדות מוסיקלים כגון היפהופ,Fאנק, ברייקביט ולאונג' ולבסוף גם האוס ופסייטראנס.

ב-2008 שחררו את אי.פי הבכורה, The Mercurial Flash בלייבל השוויצרי 2Delicious Recordings. לאחריו, תרמו רמיקס לקטע Wow של הטריו הצרפתי WashingMaJazz, הקליטו שני סינגלים (Majestic Flare, Gili The Chemical Blow) בלייבל האמריקני Filthbox, הגיעו לגמר הרמיקסים לשירי פרנץ פרדיננד שאירגן האתר BeatPortal (עם רמיקס לשיר Ulysses), הכניסו רצועה ("Black Dragon") לאוסף הראשון של הלייבל GZP ולבסוף, הקליטו את הסינגל Nevertamed בלייבל האיטלקי White Plus. אגב איטליה, רוכמן הסתובב בעולם בעקבות עבודת אביו ועקב כך עקר לארה"ב, גרמניה ואז לאיטליה, שם מצא את סלינס. השניים שם מצאו עצמם מתגוררים ועובדים באולפן הקלטות בעיר ברגמו. ב-2009 הקליטו את האי.פי Grace Emotion עם לארוש (ליאור ברוש), אשר כולל תשעה רמיקסים.

בד בבד עם קריירת האלקטרו, טיפחו השניים שתי פלטפורמות נוספות של יוד קיי: יוד קיי זולה - שיתוף פעולה של הצמד עם זולה ממברס, הרכב ההיפהופ הישראלי ויוד קיי Fאנק - פרשנויות פאנקיות וברייקביט לרצועות ההיפהופ. יוד קיי זולה הקליטו את האלבום "חצי קילו" ב-2009 ואילו במסגרת הפלטפורמה השניה הוציאו את The Funky Side EP ב-2009.

מולטי

יוני   רוכמן

מולטי

קוקי   סלינס

דיסקוגרפיה