יותם זילברשטיין

[ ג'אז ובלוז ]

ביוגרפיה

יותם זילברשטיין הוא עוד פרט בקונספירציית הג'אז-אנד-בלוז הציונית שהשתלטה על העולם בכלל ובמועדונים האפלים של ניו-יורק בפרט.

זילברשטיין פסע את צעדיו הראשונים בעולם המוסיקה בגיל צעיר, כמה מפתיע, במגמת המוסיקה בתיכון אלון ברמה"ש (אליו חזר כמה שנים מאוחר יותר כמורה!). יחד עם בוגרי תיכון נוספים - אליאב קול, יהוא ירון וסתיו נחום, הקימו ב-2001 הרכב בשם "התנאים 2", שהספיק להופיע 4 פעמים בתל-אביב (ליתר פירוט: פעמיים במאי ויוני 2001 בסלמה עם הזמרת סיון הנדלסמן ופעמיים שנה אחר כך בהייניקן הבימה) בטרם התפרקו.

זילברשטיין נסוג קמעא מעולם הרוק ונהה לעבר הג'אז. לאחר שהשלים לימודיו במחלקת ההלחנה באקדמית רובין למוסיקה בירושלים, אסף את פקלאותיו והמריא לניו-יורק, שם שיתף פעולה עם שאר מיליציית הג'אז הישראלית הידועה: ענת כהן, שי זלמן, עומר אביטל, עמרי מור, עופר גנור, עמוס הופמן, אבי לייבוביץ', אבישי כהן ועוד. בחלוף שנתיים, הקליט אלבום בכורה בשם The Arrival בלייבל הספרדי Fresh Sound. הקרדיט לאלבום ניתן ל"יותם זיברשטיין טריו", אותו השלימו גלעד אברו על הבאס ודורון תירוש על התופים, שאף שניהם חברים של יותם מימי התיכון.

האלבום מכיל ברובו קומפוזיציות פרי עטו של זילברשטיין (וגם אינטרפרטציה אישית ל-Just one of those Things של קול פורטר). תנ"ך הג'אז ברשת All Music Guide הטעים ש"סגנון הסולו שלו המנוסח היטב, המוטעם ומפוסק מוכיח את יכולתו להעניק למוסיקה הרגשת על-זמניות". ב-2005 נמנה בין עשרת הפינאליסטים בתחרות הג'אז הבינלאומית לגיטרה של מכון תלוניוס מונק לג'אז. כמו-כן הופיע בפסטיבל הג'ז בים האדום (2000-4), פסטיבל מרטיני (2004), פסטיבל ג'אז בלוז ווידאוטייפ בתל-אביב (2004) וכו'. זילברשטיין זכה במילגה מלאה מטעם קרן אמריקה-ישראל מאז 1999.

דיסקוגרפיה