ישראלים \ פעולה \ סקס

[ רוק - 2005 ]

ביוגרפיה

מאור כהן הוא הדוקטור ג'קיל ומיסטר הייד של המוסיקה הישראלית. אדם שמזגזג בחופשיות ובנוחות בין מיינסטרים לשוליים, בין אורות הזרקורים לפנסי רחוב.

2005 היתה שנה עסוקה למאור. בתחילתה עוד נשמעו ספיחים אחרונים מלהקת הלייט-אייטיז שלו ושל אורן לוטנברג, הבליינים. עוד יכלו לצפות בו משחק בטלנובלה (!) "טלנובלה בע"מ" לערוץ 3 של הוט. מוסיקלית, הוא החל להריץ מופע עם להקת ליווי בשם "מאור כהן והחולות", בו ביצע שירים קלאסיים משנות ה-40 וה-50 הלקוחים מהארכיון הביג-באנדי של פרנק סינטרה, לואי ארמסטרונג, ריי צ'ארלס ועוד. לקראת אמצע השנה, הפתיע באלבום "פרחי הרוע - מאור כהן שר בודלר". כן, מאור כהן שר שירים של המשורר הצרפתי הפרובוקטיבי משהו שארל בודלר. הפרוייקט אגב, החל עוד ב-1997 ורק ב-2005 הבשיל לכדי אלבום.

ואם נדמה שהספק זה יאה והגון למוסיקאי כמותו, החלה להופיע לקראת סוף השנה להקה אלמונית בשם "ישראלים / פעולה / סקס". אלמונית זה אנדרסטייטמנט. לא נילוו יחסי ציבור משמעותיים ללהקה. הציבור למד על מעורבותו של מאור בלהקה על פי תמונות שפורסמו באתר הבית של הלהקה, אתר לאקוני וחסר פרטים מזהים, אך ממנו ניתן היה ללמוד שאלבום שלם בשם "מלכי המין" כבר הוקלט וניתן להשגה בהופעות.

עם הזמן נודעו עוד פרטים. בנוסף למאור כהן, חברו בלהקה תמיר שקולניק (גיטרה, ניגן עם מאור גם באלבומיו "טוב לנו יחד" ו"פרחי הרוע") ושני חברים ותיקים - תום מוכיח (באס) ויובל קיינר (תופים), ששיתפו עמו פעולה עוד בזקני צפת. קיינר אף היה לזמן מה חבר בזבובים.

שירה

מאור   כהן

גיטרה

תמיר   שקולניק

באס

תום   מוכיח

תופים

יובל   קיינר

דיסקוגרפיה