לאפי

[ פופ ]

ביוגרפיה

ב-2003 פסעה האמנית המוכשרת לאפי דגני את צעדיה הראשונים במשעול הברנז'ה האינדי-ישראלית. כך למשל, את אחת מתערוכת הציורים הראשונות שלה כיבדו בנוכחותם ובהופעתם הילדים המיותרים (הופעה שזכתה לתיעוד בסרטו של עמית איצקר על הלהקה, "בבוקר אני אשנא את עצמי"). אך לצד האמנות הויזואלית, טיפחה את כישוריה המוסיקלים. כך שבאותה שנה עשתה גם את הצעד הראשון שלה בתחום זה - היא הלחינה עם ניצן חורש את "השיר של אוס", שבוצע ע"י רוני נדלר ושנכלל בפסקול הסרט "הילדים מגבעת נפוליאון".

כעבור שנה, ב-2004, ראה אור שיתוף הפעולה השני שלה עם ניצן חורש. הפעם הלחינה וכתבה עמו את השיר Till Tomorrow שנכלל באלבום הבכורה של להקתו אלקטרה, Come Inside. בניגוד לציפיה הצפויה מצדה לתקוע יתד בסצינת האינדי, העתיקה את מגוריה לברלין בגרמניה, שם המשיכה ליצור עם שותף משמעותי יותר - עדי גלברט. גלברט, שנודע בחיבתו למוסיקת אינדי-פופ מתוקה, מצועצעת להפליא וילדותית במפגיע, השפיע במהרה על סגנונה המוסיקלי. החיבור הראשוני ביניהם שראה אור היה "Monday Morning", שנכלל באוסף "אוגנדה מיקסטייפ מס' 2" של הלייבל-פאב הירושלמי אוגנדה ב-2007. עוד באותה שנה שחררה קטע בשם "Am I Too Bourgeois" לאוסף החמישי של KRÆKA מבית Digital Kranky הגרמני (ושזכה לרמיקס מאת האלקטרונאי השוודי christophe).

חזרה לגלברט, השניים החליטו על הקמת הלייבל Defekt Records וההוצאה השניה שעיבתה את הקטלוג שלו היתה אי.פי הבכורה של לאפי, "You're the Same Kofi Fool, Creep" ב-2008, שגלברט משמש בו כמתופף. שיתוף הפעולה הבא ניצל את כישוריו של אורח מזדמן בברלין, הוא רועי דותן, באסיסט מלכת הפלקט. השלושה, שחילקו ביניהם את תפקידי השירה, הגיטרה, התופים והקלידים, הקליטו סשן תחת האליאס The Noisy Rainbows.

דיסקוגרפיה

Your'e the Same Kofi Fool, Creep

רשימת שירים