לי טריפון

[ פופ ]

ביוגרפיה

בת לרקדנית ורב חובל שבילתה את ילדותה במסעות על ספינתו של אביה, לי טריפון הפגינה מילדותה כשרון רב בציור, ריקוד ומוסיקה, ששיכנע את הוריה לרשום אותה ללימודים בבי"ס לאמנויות ע"ש תלמה ילין, אותם סיימה בהצטיינות עם תואר באמנות ויזואלית. לאחר קריירת דוגמנות קצרה, למדה נגינה על גיטרה והחלה להלחין שירים מקוריים בשפה האנגלית.

תאונת רכיבה על סוס אילצה אותה לתקופת שיקום ארוכה, אותה ניצלה להמשך עיסוקה במוסיקה - כתיבה והלחנה. עם החלמתה, אזרה עוז והחלה להופיע על במות המועדונים באיזור המרכז. כשרונה הבולט, סגנונה העדין וקולה היפה לכדו את אזנו של עופר אקרלינג, שהזמין אותה למבחנים באולפני ההקלטה שלו, ומיד החתימה בלייבל שלו, אינדיווקס. טריפון תרמה קולות רקע בכמה מן האי.פים שהוציא אקרלינג (פרוייקט 5 מ-5, לצד חגית נדרי). כמו-כן הופיעה עם אוהד ריין ודודי לוי.

בראשית 2005 השתחלה לנעליים הגדולות שהותירו שתי הדיוות הגדולות שאיישו את הפרונט של להקת אטליז - מאיה דוניץ ושרית שצקי. טריפון הצטרפה כסולנית ההרכב והקליטה עמם את אלבום הבכורה. בד בבד, הקליטה אי.פי בשם Who I Am שיצא באינדיווקס. ובעוד אטליז ממלאים משבצת רוק-קברטי וגותיקה אפלה, האי.פי מציג פן סול-פופי מתקתק, וכולל אפילו בלדת רצח שקטה (Iluvatar), תפילה המושרת בשפה האלפית (דהיינו: של האֶלפים, אותם יצורים בדיוניים מספר "ההוביט" של ג.ר.ר טולקין!).

דיסקוגרפיה