מארקי פאנק

[ היפ הופ / ראפ ]

ביוגרפיה

מארקי פאנק הוא אחד מהפעילים הבכירים והמרכזיים שמניעים את סצינת מוסיקת השוליים (ואף הצידה מכך) בירושלים ואחד המגשרים המוצלחים בין הז'אנרים המקופחים היפהופ, אלקטרו, דראמ'נ'בייס, ברייקביט וכו'.

מארקי עלה לארץ מברית המועצות כשאמתחתו רעיונות מוסיקליים פורצי דרך שהתגבשו לאחר חשיפה לאמנים כגון DJ שאדו, אפקס טווין, אורב, הפרודיג'י ועוד. הוא החל להקליט לעצמו קטעים על גבי קלטות כשהוא מתפעל פטיפונים, טייפים, גיטרה, פסנתר וכלים נוספים ומכנה עצמו בשמות כגון O.B.Server ו-10Eyes. ב-2003 חבר אל עולים נוספים בבירה - אמ.סי קלין, מאסו, וולקן וצ'אק להקמת הרכב היפהופ זועם בשפה הרוסית בשם באנגלהדת', כשמארקי עצמו אמון על עבודת הפטיפונים. הלהקה הופיעה במועדונים ובמקלטים בעיר (והתארחה פעם אחת בערוץ 24 בתכנית דיבור צפוף של רוי אדרי) אך לא זכתה להוציא חומרים רשמיים. מי שנכח באחת מהופעותיה והתרשם מיכולותיו של מארקי (שקיבלו משנה תוקף כאשר בסוף השנה זכה במקום שני בתחרות DJים ארצית) הוא רוקי B, ומרגע זה הפכו השניים לשותפים בכירים בסצינה.

השניים תקלטו והופיעו פריסטייל במועדון הדיוואן (ובשמו המאוחר יותר הסירה) תחת השם Amn Manifesto (לעתים הצטרף גם פינקלשטיין להופעות). כמו כן הקימו פלטפורמה עבור יוצרים אקלקטים אחרים בעיר בשם אגיטפופ, שאת הפן הלייבלי שבה חנכו בהשקת אלבומם המשותף "שושנת הרוחות", בו ארבעה שירים וארבעה קטעי מעבר. אגיטפופ השתלבה במהירות בין שאר האקטים המוסיקלים בעיר (פאב הרוזה, מ.ר.י ואק דאק) והפכה לביתם של וולטר דה איינשטיין פרוג (טרום תקופת כהן @ מושון), THC Selector, נימוי, רייזל ו-DJים נוספים. במסגרת אגיטפופ הקים פרוייקטים נוספים כגון Templemir עם איבן מטלן (אקא Ivo.Lola), הליקס, חוג התקליט (עם וולטר וסקולמאסטר מרדיוטריפ) ו-Xperimental Orchestra.

אט אט התערה באקטים מוסיקלים נוספים והחל ליצור מוסיקה עבור מיצגים, מיצבי אומנות ופסקולים, ביניהם MYM - עבודת וידאו של מאיה זק, פסקול לוידאו Urban Shift , פסקול עבור Zazie dans le Metro שהוקלט בסירה ב-2005, פסקול עבור הסרט "כנפיים" של סשה בושייב ורמיקס לשיר "צלם" של רוקי B מתוך אלבומו "נצחון" שיצא באודיו קולאז'. אחרי רוקי B הכירו גם רדיוטריפ בכשרונו ואף עמם החל לשתף פעולה בצורה הדוקה, כשאת הופעתו הרדיופונית הראשונה ערך בתכנית הרדיו של הצמד בקול הקמפוס התל-אביבי ולעתיד יוזמן לחמם את הצמד ואת פרוייקט הצד שלהם, התפוחים. ב-2005 החל לשתף פעולה עם סולן קולולוש רבל סאן (אקא A7). ב-2006 ערך רמיקס לקטע "מאוחר מדי" של קוביאשי פורצלן עבור אי.פי הרמיקסים שלהם "ממוקסס מדי". תכנית הרדיו שלו Soul Power עלתה באופן קבוע ברדיו הר הצופים. פרוייקט ג'אז בשם Aquarela קרם עור וגידים עם שותפו המוסקבאי Zhen. עד אוגוסט 2007 תיקלט עם הרכב בשם The Soulguards. בסוף השנה יצא האלבום !!!Beats שריכז קטעים נבחרים שהקליט בין 2003-4 מההופעות של Amn Manifesto.
 
אסמכתא נוספת להצלחתו קיבל כשנבחר לחמם את הופעותיהם בארץ של כמה אקטים בינלאומיים מפורסמים מתחום הפטיפוניה כדדלוס וקיד קואלה. הוא התמקם מחדש במועדון אוגנדה, שם תיקלט והופיע עם קימברלי קלארק (Robocop II), אבירי השולחן העגול, רבל סאן, התפוחים, קולולוש ועוד. ב-2007 אגיטפופ חדלה מלהתקיים ומארקי התפנה לתרום רמיקסים ל"תרנגולים" של DJ Caress ול-"Computers Singing" של רדיוטריפ, להפיק כמה קטעים עבור נועה ענבה וסגול 59 ולעבוד על אלבומו הבא, Forgot The Word.

ב-2008 הוא ייסד פרוייקט חדש בשם Agitacao Popular השואב השפעות מטרופיקליה ומוסיקה ברזילאית מחתרתית משנות השבעים. הסינגל הראשון שראה אור מפרוייקט זה הוא "ציפור", בו התארח יהונתן שלמה הירושלמי. מלאכת הרמיקסים המשיכה עבור

דיסקוגרפיה

Markey Funk Remixing Audio Montage Artists

רשימת שירים

Instinct: A Study on Tension, Fear and Anxiety

רשימת שירים

The Mystery of Mordy Laye and The Group Modular

רשימת שירים