מיכל לוטן

[ פולק / אקוסטי ]

ביוגרפיה

רות דולורס וייס לא לבד. אם זימרת בארים אדמדמה, ספוגה בארומת ג'אז משכרת עושה לכם את זה, מיכל לוטן היא יוצרת שחייבת להיות בספריה  שלכם, עם קולה העמוק ומלא הרגש, המזכיר את גדולות זמרות הג'אז של ראשית ותחילת המאה ה-20 באמריקה, בתור הזהב של מועדוני ה-BlueNotes בניו-יורק.

לוטן נולדה במושב דקל בנגב, שם כיכבה במקהלת בית הספר. עם מעבר משפחתה לתל-אביב, השביעה מורתה את אמה שתמשיך לטפח את הכשרון הווקאלי של הבת, הבטחה שכמובן נשכחה, ועל כן מיכל למדה לתופף ולרקוד עצמאית ברחובות העיר. בגיל 19 בילתה זמן מה באוסטרליה, שם שרה וניגנה על גיטרות ותופים בלהקת Ahimsa, שנוהלה ע"י פעיל זכויות בעלי חיים משוגע שאת מירב מרצו השקיע בהפגנות. ההרכב בעל הפוטנציאל נאלץ להתפרק מנשקו לאחר הופעה בה הוצגו עלונים מגואלים בדם קרוש של פגרי חיות עוררה סקנדל גדול מדי. עדין במלבורן, היא נטלה חלק במספר ערבי מוסיקה אלטרנטיביים מקומיים. היא כתבה וביימה מיצג תיאטרלי בשם De-Caffeinated בשיתוף עם אניה ריינהולד, שהוצג בתיאטרון קצר ימים בשם "Spindangle".

משחזרה לארץ, הקימה פרוייקט מוסיקלי עם שלי גורל ומעיין גולדמן בשם "מנוע חיפוש", שהופיע אחת לחודש במקומות שונים בתל-אביב. באותו זמן הגשימה סופסוף את לימודיה הפורמליים כשנרשמה למכללת הד למוסיקה ולבית ספר רימון. ההשכלה המוסיקלית בהחלט שידרגה את איכויותיה כ"זמרת בארים אדומה", אשר מבצעת בהופעותיה חומר מקורי וקאברים של קול פורטר, פליטווד מק, ג'וני מיטשל ועוד ברגש רב. ב-2004 שרה במספר קטעים באלבום Jewish Delights של דורי אדר, אקא Le Domestique ואף הופיעה עמו במספר הופעות תחת השם Small Talks. ב-2006 הקליטה אלבום דמו בשם Evil Side, שאך מבליט את כשרון שירתה ושליטתה באקוסטית. מאוחר יותר אותה שנה הצטרפה כסולנית להרכב שישה נגנים שמחים של יהוא ירון.

ב-2007 שימשה כסולנית בהרכב נוסף - עלמה קלמה, שהורכב ממוסיקאים חובבי המוסיקה הברזילאית שאף ביקרו במדינה בתקופות שונות ולמדו את הסגנונות השונים בה מידי המקומיים. עלמה קלמה שחררו את אי.פי הבכורה שלהם ב-2008. 

דיסקוגרפיה