מיכל ספיר

[ רוק ]

ביוגרפיה

מיכל ספיר הקימה ב-1986 את להקת "אפור גשום" יחד עם אלון ידגר. כעבור שנתיים ולאחר מספר תקליטי שדרים, נפרדו דרכי השניים, ספיר צירפה חברים אחרים במקומו (גיל סמטנה, אורן רביב, עודד שכטר) וההרכב הקליט אלבום ראשון בשם פברואר, שיצא אך ורק על גבי קלטת במספר עותקים מצומצם בהפצת האזן השלישית. מלבד שיר אחד, כתבה והלחינה את כל השירים בקלטת (אחד מהם בשיתוף עם ידגר).

ב-1990 הוצג הרכב חדש של "אפור גשום" עם ערן רייס וסיגל קלרמן שלא שרד זמן רב. ב-1992 עזבה מיכל ספיר את הארץ לטובת ניו-יורק, שם המשיכה את הקריירה המוסיקלית שלה. בתפוח הגדול חברה לגיטריסט ניקולאס ורנס ולמתופף דיויד מסיוניס ויחדיו הקימו את להקת Fluffy, תחת שם זה הספיקו להקליט סינגל בודד בטרם הבינו שיש מספר רב מדי של להקות בשם זה, לכן החליפו את שמם לשם אחד השירים בסינגל, Baby Tooth.

השלישיה יצרה מוסיקה אפלה ואגרסיבית. ב-1996 יצא אי.פי בן שישה שירים בשם Rare Book Room (הכולל שיר נסתר המתגלה רק בהרצה אחורנית של האי.פי). אחרי הוצאת האי.פי התפרקה הלהקה. ספיר עבדה במסגרת מועמדותה לדוקטורט בפקולטה לספרות באוניברסיטת ניו-יורק וכתבה מאמרים במגזין לתיאטרון מחול ומדע בדיוני מודרני. בתום הפרק הניו-יורקי, פרשה ללונדון, שם ניסתה את מזלה בהרכב קטן וזניח בשם Zero Balancer.

ב-2005 הלכה על פרוייקט סולו. תחת השם MOON PiLOT הקליטה ארבעה קטעים שיצאו באי.פי בשם Exposures Taken At 7 Minute Intervals. במרץ 2006 הופיעה עם חומרים אלו בהופעה בודדה בפטיפון בתל-אביב.

דיסקוגרפיה

Exposures Taken At 7 Minute Intervals

רשימת שירים