מפגרת

[ Pאנק רוק / הארדקור 1997 - 1993 ]

ביוגרפיה

מפגרת השתייכה לגל הרכבי ההארדקור-Pאנק שפעלו באמצע שנות התשעים, בערך בין השנים 1993 עד 1997. הלהקה, שהורכבה מפאנקיסטים מהעיר יהוד, הספיקה להופיע מספר פעמים בערבי פאנק במרכז הארץ ולשחרר שתי קלטות. לעומת הרכבים אחרים בתחומה, הפתיעה בשילוב אלמנטים של רגאיי וסקא בשיריה.

הקלטת הראשונה "Carpe Diem", שראתה אור ב-1994, הכילה מספר קטעי הארדקור מהירים וקצרים מאד, עם תכנים ישירים ובוטים, כמו למשל "שחררו את וענונו", "כשיגיע המבול" ו"אשכנאצים". כעבור שנתיים יצאה הקלטת השניה "Pulsa de Nura", שהכילה שירים ארוכים יותר, מגוונים יותר, אך לא על החשבון השירים הפרובוקטיביים, שמופיעים אף כאן כדוגמת "דוסים לאוגנדה", "גרפיטי בכותל המערבי" ו"איך לפרק התנחלות בלי לאבד חיי אדם יקרים".

ברבות הימים חזרו חברי הלהקה בשאלה והשמועות גורסות כי השמידו את רוב עותקי הקלטות שהוציאו. צעד זה - אם התקיים ואם שלא - הזניק את הפאנקיסטים המקומיים ממושבם והחלו פעלות הצלה שבשיאם, בתחילת שנות ה-2000, יצאה הקלטת "חופש בקופסא" הכוללת את שתי ההקלטות של מפגרת, ללא אישורה של הלהקה, שנמכרו במחיר עלות, רק על מנת שהמוזיקה של הלהקה לא תכחד עקב חזרתם בתשובה.

דיסקוגרפיה