נערי פוסטר

[ אלקטרוני - 2004 ]

ביוגרפיה

בעוד שרבים מאמני האינדי בארץ מנסים להשתכלל ולהדביק פערים מול הטרנדים בחו"ל, הפתיעו שני נערים ירושלמים באלבום רטרו לאייטיז ולצלילים המוכרים של להקות כגון דוראן דוראן, הליגה האנושית וכו' - כל זאת בעברית. יאיר סלע אופנהיימר ואור בורשטיין פרצו בסוף 2004 עם הסינגל "במכונית שלי", מה שמסמס את אלמוניותם (אפשר להגיד שסטטוס נערי הפוסטר נחבל קמעא...).

השניים אכן היו נערים בעת שחיברו את האלבום - זה קרה כשעוד היו תלמידי תיכון. בטרם יצא הסינגל הראשון בסוף 2004, שיר בשם "אוירה מחשמלת" נכלל באוסף הראשון של הלייבל אק-דאק when the sky color changes, ducks automatically escape שיצא בתחילת אותה שנה. הסינגל יצא עם שלושה רמיקסים נוספים (אחד מהם של מיול דרייבר) והקליפ לשיר. בעקבותיו יצא האלבום המלא, "קלאס", בדצמבר אותה שנה (שכולל, למרבה הפליאה, גירסא ל"הכניסיני תחת כנפך" של ביאליק).

במקביל, יצר בורשטיין לבדו באיזורים אלקטרונים ומלנכולים יותר. כאחד ממייסדי לייבל אנונימי בשם Pianist, שיחרר אלבום בשם "מבט מסוכן" בתחילת 2005. כמו-כן, שני שירים שלו נכללו בשני האוספים שיצאו בלייבל: באוסף הראשון היה זה קטע בשם The Fictional Well Of The Red Blood Cells ובאוסף השני קטע בשם "Ten(ch).er signs".

שירה

יאיר   סלע אופנהיימר

גיטרה

ליאור   פרלשטיין

גיטרה, קלידים

אור   בורשטיין

סינתיסייזר

יונתן   ריקליס

תופים

אורי   זליג

דיסקוגרפיה