סובו

[ ג'אז ובלוז - 1995 ]

ביוגרפיה

ויוה מקריות! היום אתה נכנס לפאב להוריד בירה, מחר אתה מופיע עם להקת הבלוז שלך (שלא היתה קיימת אתמול) ברחבי העולם.

זה מה שקרה לאסף גנזמן, שיום אחד נכנס לפאב ג'אמים בירושלים. גנזמן, ישראלי שחי עם משפחתו בניו-יורק וספג שם את ההשפעות הבלוזיות של נאשויל והתפוח הגדול, הביט במוסיקאי על הבמה. כפי שתיאר אותו: בלונדיני עם שיער ארוך עד התחת, גיטרה אקוסטית בידיו, מפוחית בפיו וטמבורין לרגליו. מאחר ופיו היה עסוק במפוחית, הוא היה זקוק לסולן. גנזמן קפץ על המציאה. זה היה הג'אם הראשון שלהם יחד. מאז לא נפרדו.

הבלונדיני הוא דניאל קרימן, גיטריסט שעלה מסנט פטרבורג ב-1992 בגיל 19, לאחר שכבר הופיע במספר להקות בעיר מולדתו. הוא נחת בירושלים, שם החל לנגן ברחובות ובערבי ג'אם בפאבים. אהבתם המשותפת לבלוז, רוק וFאנק הביאה להחלטתם להקים את SOBO ב-1995. אלי גרונדמן צורף להרכב כמתופף. כעבור 3 שנים הקליטו אלבום בכורה, "Southbound Train", שקיבל ביקורות אוהדות. הם החלו להופיע עם החומרים באלבום ברחבי הארץ. כסגירת מעגל, גנזמן הפך לבעליו של הפאב "מייק'ס פלייס", שלו סניף ירושלמי וסניף תל-אביבי, ובו מופיעים מדי יום אמנים בערבי ג'אם, כולל כמובן SOBO.

עם התפתחותם כלהקה וכמובילה בסצינת הבלוז בארץ, החלו להופיע גם בחו"ל. בין היתר הופיעו בהולנד וב-2002 חזר דניאל לעיר מולדתו כאשר השתתפו בפסטיבל הבלוז Delta Neva International בסנט פטרבורג וזכו במדליית זהב על הופעתם, בה שילבו קלאסיקות של מאדי ווטרס, ג'ון לי הוקר, רוברט ג'ונסון והאולין וולף. בהמשך הופיעו בפסטיבל "ג'אז, בלוז ווידאוטייפ" בתל-אביב ואף הוזמנו לממפיס לנגן ב"International Blues Challenge" ביוזמת הפרוייקט "בלוז למען השלום".

ב-2003 התפוצץ מחבל מתאבד בסניף התל-אביבי של מייק'ס פלייס, שלושה אנשים איבדו את חייהם. למרות זאת, את המוסיקה אי-אפשר להפסיק. הפאב התאושש וחזר לפעילות שוטפת ועדיין אפשר לתפוס שם את סובו, מנגנים את הבלוז שלהם, בדיוק כמו לפני עשור. ב-2004 הם נכנסו לרשימת 25 הפינאליסטים בתחרות של האתר BLUES Icon.

שירה, באס

אסף   גנזמן

שירה, גיטרה

דניאל   קרימן

תופים

אלי   גרונדמן

דיסקוגרפיה