ספקטרום

[ טראנס / אמביינט - 2001 ]

ביוגרפיה

אחד מהאנשים הבולטים בתחום הטראנס בארץ ובעל מניות רבות בבנית הסצנה הישראלית עוד מימי ינקותה, זהו דוד נחמיאס, אקא DJ Dede.

נחמיאס החל לדג'ות ב-1992 באילת, שם הפך לבעל שם במסיבות החוף הראשונות בארץ, אליהן נהרו יותר מ-2000 איש. ב-1994 אירגן פסטיבל רייב גדול בעיר עם אסטרל פרוג'קשן, גיא סבג ועוד, שהתברר כהצלחה ענקית, עם קהל של 6,000 איש. הפשיטות המשטרתיות הנשנות שהציקו לקיומן של מסיבות חוף נוספות הביאוהו להחלטה להעתיק את פעילותו לתל-אביב וב-1995 הוא עשה זאת, ובמהרה התערה בסצינה המקומית. הוא חבר לקרמבו רקורדס, שם הפך לאחד הרזידנטים בליין המסיבות שלהם, תיקלט באירועים נוספים ובתכניות רדיו ואף הופיע ברחבי אירופה וביפן.

ב-1997 עזב את קרמבו והקים את חברת ההפצה (ולעתיד לייבל הטראנס הגדול) MDMA. במסגרת הלייבל קימפל אוספים רבים וב-2001 הקים גם את Spectrum Records כפלטפורמה לקידום אמני טראנס נוספים. מאז 2001 שיחרר שלושה אלבומים תחת השם ספקטרום - XXX, Catalyzer ו-Space Helmet, שם שיתף פעולה עם אמנים כגון פרפלקס, אופוריה ופול טיילור. שיתופ פעולה נוספים תחת הכובע של Dede כוללים בין היתר את פיקסל, אטומיק פולס, גרוב מניפוליישן (קוסמיק נייביגטור) ועוד.

DJ

דוד   נחמיאס

דיסקוגרפיה