עידו בוקלמן

[ ג'אז ובלוז ]

ביוגרפיה

סצינת מוסיקאים צעירים (בשנות הטיפש-עשרה בואכה הצבא) זוטא התפתחה בירושלים בין 1997-2002 וכללה את אסא בוקלמן (אח של?), אוהד עילם, שי סעדיה, יובל מן, מתן אסייג, ניר לייסט, דניאל בן חורין ועוד. הם סבבו סביב להקות נעורים זניחות כמשולש משוכלל, סוציאליסטים באירופה, בגין דרום, נוואדה, דיסקברי שור ועוד, רובן בחרו לנגן ג'אז, פיוז'ן ו-Fאנק. "הבכירה" ביניהן (יחסית) היתה הרע במיעוטו, שסולנה אוהד עילם (לימים סולן מיספלאג) חלק עם בוקלמן את הלהקות פוליאסטר ומלח רץ. 

בוקלמן, גיטריסט מוכשר ולירי, בעל יכולות אילתור והרמוניה, למד ברימון והמשיך במסלול הג'אז הקלאסי והחופשי, בעודו מושפע ממוסיקאים כג'ון אברקרומבי, פט מת'יני, ביל פריזל ואריק דולפי. ב-2004 הצטרף עם חבר אחר של מלח רץ - המתופף דניאל פיינגולד - אל הרכב הג'אז עכברושים. בתחילה היו טריו עם הבאסיסט גיל גולדין, עמו הקליטו את האלבום "קיץ לא צפוי", שנגנז. משעזב גולדין, צורף במקומו דניאל ספיר ועמו הגיע גם הסקסופוניסט יונתן קרצ'מר. הרכב זה הקליט את האלבום השני (והראשון שפורסם) "Afternoon High" ב-2006.

ב-2007 הצטרפו השניים אל חבורת המוסיקאים המבצעים במחזמר חיותה (לצד רוני פורת, ירדן בר כוכבא, אריה זונשיין ועמנואל חנון), המבוסס על טקסטים של חנוך לוין ושהולחנו על ידי פורת. ב-2008 הצטרף לשמינייה של טל גור ולעצמו הקים טריו עם הקונטרבאסיסט אסף חכימי והמתופף אודי שלמה. הטריו זכה להקליט את אלבום הבכורה של בוקלמן City Tail, שיצא בהפקה עצמית ב-2009. באלבום ערך מחווה לאגדת הג'אז אורנט קולמן ואף קרא לשניים מהקטעים על שמו.

דיסקוגרפיה